NETGEAR uvádí na trh datová úložiště ReadyNAS

InfoTech |

Nové šestipozicové modely ReadyNAS nabízejí oproti předchozí generaci několikanásobně rychlejší zálohování, práci s daty i připojení vyššího počtu uživatelů

NETGEAR uvádí na trh datová úložiště ReadyNASNETGEAR uvádí na trh novou řadu datových úložišť ReadyNAS. Modely RN526X a RN626X jsou osazeny výkonným dvou či čtyřjádrovým procesorem, operačním systémem OS 6 a dvěma 10Gb porty.

NETGEAR

Nejnovější modely datových úložišť ReadyNAS jsou navrženy především pro potřeby malých a středně velkých firem, jimž nabízejí rychlé, spolehlivé a cenově dostupné řešení pro zálohování dat. Kombinace dvou či čtyřjádrového procesoru Intel a operačního systému OS 6 umožňuje pracovat s uloženými daty až osmkrát rychleji, než bylo možné u předchozích modelů (včetně práce s rozsáhlými obrazovými soubory či video soubory v 4k a 8K formátu). Zařízení zároveň nabízejí až desetkrát rychlejší zálohování dat či možnost připojení až osmkrát většího počtu uživatelů.

Dvojice zabudovaných 10Gb ethernetových portů umožňuje snadno a rychle připojit nejnovější modely ReadyNAS do jakékoli již existující gigabitové či desetigigabitové firemní sítě a výrazně tak zvýšit jejich celkový výkon i propustnost. Kromě 10Gb portů nabízejí nové modely ReadyNAS také dvojicí gigabitových ethernetových portů (model RN626X), dva USB 3.0 porty a jedno eSATA rozhraní.

ReadyCLOUD

Prostřednictvím předinstalované aplikace NETGEAR ReadyCLOUD mohou uživatelé pracovat v jednotném webovém rozhraní při přístupu k datům uloženým na zařízení ReadyNAS z domácí sítě či vzdáleně, včetně plnohodnotných možností pro správu dat z libovolného zařízení připojeného k internetu. Mezi další klíčové funkce platformy ReadyNAS patří snadná instalace nové diskové jednotky, její výměna za chodu bez nutnosti vypínání přístroje, automatické uspávání disků nebo sdílení souborů jedním kliknutím prostřednictvím odkazu na webovou stránku. Sdílené soubory jsou přitom bezpečně uloženy v zařízení ReadyNAS, nikoli v cloudu jako u Dropboxu či Google Drive, takže je uživatelé mají v každém okamžiku plně pod kontrolou.

Cena a dostupnost

Datová úložiště ReadyNAS RN526X a RN626X jsou již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 43 550 Kč s DPH v případě RN526X a 52 630 Kč s DPH v případě RN626X.Úvodní foto: NETGEARKomentáře