NETGEAR uvádí třípásmový mesh extender řady Nighthawk

InfoTech |

Novinka nabízí rychlejší připojení a širší pokrytí stávající sítě Wi-Fi, včetně jednotného síťového názvu i hesla

NETGEAR uvádí třípásmový mesh extender řady NighthawkNový bezdrátový mesh extender Nighthawk X6 se čtyřjádrovým procesorem používá třípásmovou Wi-Fi technologii FastLane3, která využívá vyhrazený bezdrátový 5GHz kanál pro vzájemnou komunikaci mezi extenderem a routerem. Tato technologie v kombinaci s MU-MIMO, Smart Connect a standardem AC2200 poskytuje rychlé a spolehlivé připojení s kombinovanou rychlostí až 2,2 Gb/s (866 + 866 + 400 Mb/s) bez ohledu na počet připojených zařízení. Špičkové pokrytí celé domácnosti v rozsahu až 186 m2 zajišťuje čtveřice vysoce výkonných interních antén se zesilovači.

NETGEAR

Výhodou nového zařízení je také možnost využití jednotného názvu a hesla pro sítě vytvořené zvlášť routerem a extenderem. O výběr konkrétní sítě se stará technologie Smart roaming, jež pro každé z používaných zařízení automaticky vybere nejoptimálnější síť a ihned ho k ní připojí.

Snadné nastavení a správu mesh extenderu Nighthawk X6 zajišťuje instalace skrze webový prohlížeč a funkce Push ‘N’ Connect využívající WPS. Stav bezdrátové sítě si uživatelé mohou ověřit skrze mobilní aplikaci WiFi Analytics dostupnou pro operační systém Android. Součástí nového mesh extenderu jsou také dva gigabitové ethernetové porty umožňující kabelové připojení libovolných zařízení.

Cena a dostupnost

Mesh extender Nighthawk X6 je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 3 430 korun / 132 euro s DPH.Úvodní foto: NETGEARKomentáře