Notebooky ASUS ROG G752 s novými grafikami Pascal

InfoTech |

ASUS zahájil prodej herních notebooků G752 z řady Republic of Gamers (ROG) s nejnovější generací grafických karet NVIDIA GeForce GTX 1060M/1070M „Pascal“

Notebooky ASUS ROG G752 s novými grafikami PascalVysoký herní výkon obstarávají kromě inovovaných grafických karet procesory Intel Core i7 Skylake šesté generace. Notebookům ROG G752 je vlastní agresivní design a povrchová úprava v titanově šedé barvě s oranžovo-červenými motivy. G752 disponuje systémem chlazení ROG 3D Vapor Chamber, který zajišťuje účinné chlazení výkonných komponent a vysokou stabilitu systému. Novinky nabízejí podsvícenou herní klávesnici s funkcí Anti-ghosting umožňující současný stisk až 30 kláves, což zaručuje přesné zadávání příkazů a ovládání ve hrách.

 ASUS

Navržen pro nejnovější hry

ROG G752 se prodává s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Home. Využívá procesor Intel Core i7 šesté generace v kombinaci se samostatnými grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX 1060M nebo 1070M, které zajišťují vynikající herní výkon a detailní obraz na Full HD IPS displeji s úhlopříčkou 17,3 palců. ROG G752 podporuje nejnovější paměťové moduly DDR4, které se vyznačují o 30 procent vyšší energetickou účinností a o 20 procent vyšší rychlostí než generace paměťových modulů DDR3. Celkem čtyři sloty DDR4 umožňují rozšíření paměti RAM až na 64 GB. Počítače G752 obsahují rovněž SSD, které využívají technologii NVM Express. Ta přináší mimořádně vysoké rychlosti čtení a zápisu dat. 

Nízké provozní teploty

Kvůli dosažení vyšší účinnosti chlazení jsou odpařovací komory, které slouží k zajištění rovnoměrných teplot, obvykle umístěny u výkonných vysokonapěťových grafických karet. Notebook ROG G752 je první na světě, u něhož je odpařovací komora integrována do jeho systému chlazení. Systém ROG 3D Vapor Chamber společně s měděnou tepelnou trubicí zajišťuje účinné chlazení, které přispívá k vyššímu výkonu grafického jádra a plynulému a stabilnímu hraní.

Toto řešení chlazení vhání prach do tunelu, který slouží k odstranění nečistot, a odvádí jej od vnitřních komponent notebooku. Výsledkem je jak delší životnost komponent, tak i větší celková stabilita zařízení. Samostatné chladicí moduly pro procesor a grafickou kartu mají na starost účinné chlazení příslušných komponent. Horký vzduch je odváděn zadními ventilačními otvory. 

Klávesnice pro hráče a centrum ROG

ROG G752 má ergonomicky navrženou klávesnici s klávesami se zdvihem 2,5 mm, která zaručuje jisté a velmi přesné ovládání. Funkce Anti-ghosting dovoluje stisk až třiceti kláves najednou, což napomáhá okamžitému a správnému provedení příkazů – a to i v případě, že stisknete několik kláves současně. K dispozici je také speciální klávesa pro záznam a několik makro kláves ROG pro programování složitých příkazů, tvořených kombinací několika různých kláves.

Integrované herní řídící centrum ROG poskytuje hráči přístup ke všem potřebným funkcím – vyhledávání informací o systému, vytváření klávesových zkratek pro rychlejší provádění příkazů ve hrách, upravování nastavení zvuku či pořizování záznamů s průběhem hry.

Sonic Suite 2

ASUS ve spolupráci s firmou Nahimic vyvinul pro tento notebook sadu Sonic Suite 2. Tu tvoří technologie Sonic Studio a Sonic Radar, které vylepšují zvuk ve hrách. Sonic Studio přináší kromě kvalitního zvuku také streamování a záznam zvuku s kvalitní reprodukcí hlasu a potlačením šumu. Sonic Radar pomáhá odhalit hráčovy nepřátele za pomoci překryvného grafického rozhraní, které zobrazuje původ výstřelů, kroků a také polohu dalších zvuků ve hře. 

Intel Thunderbolt 3 s USB typu C

Integrovaná technologie Intel Thunderbolt umožňuje prostřednictvím jediného kabelu rychlosti přenosu signálů a dat až 20 GB/s, což je dvojnásobná šířka pásma oproti rozhraní USB 3.1. Notebook ROG G752 nabízí díky rozhraní Thunderbolt a USB 3.1 typu C také širší kompatibilitu s řadou dalších zařízení. 

Plynulý obraz ve hrách s NVIDIA G-Sync

Novinka využívá technologii NVIDIA G-Sync, která dokáže synchronizovat obnovovací frekvenci monitoru s grafickým procesorem karty NVIDIA GTX. Tím zajišťuje plynulý obraz i při hraní hardwarově náročných her. G-Sync pomáhá eliminovat prodlevy, zvýšit snímkovou frekvenci a předchází trhání obrazu.

Cena

Notebooky ROG G752 s novou generací grafických karet Pascal se prodávají za cenu od 49 990 Kč s DPH.Úvodní foto: ASUSKomentáře