Nová digitální zrcadlovka Nikon D3400 umožňuje okamžitě sdílet snímky

InfoTech |

Low-endová jednooká digitální zrcadlovka stojí včetně objektivu i méně než 15 tisíc. Kromě kvalitních fotek dokáže i průběžně přenášet pořízené snímky do chytrého telefonu, či tabletu.

Nová digitální zrcadlovka Nikon D3400 umožňuje okamžitě sdílet snímkyJaponský výrobce fototechniky, společnost Nikon, představïl novou digitální jednookou zrcadlovku formátu DX. Model s označením  D3400 usnadňuje pořizování snímků a jejich následné sdílení. D3400 je první digitální jednooká zrcadlovka Nikon pro začátečníky vybavená funkcí SnapBridge, která prostřednictvím technologie Bluetooth umožňuje takřka ihned sdílet snímky pořízené zrcadlovkou přes chytrý telefon, nebo tablet.

Nikon D3400 se začne prodávat v šesti různých sadách, ceny začínají na 14 990 korunách (v sadě s objektivem 18-55 NON VR), nejzajímavější set s dvěma objektivy (18-55 VR a 70-300 VR) přijde na 22 090 korun.

 

 

Nikon u tohoto modelu inovoval funkci SnapBridge, která využívá nízkoenergetickou technologii Bluetoothlow energy (BLE). Ta udržuje trvalé spojení s nízkým příkonem mezi fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem. Uživatelé fotoaparátu D3400 mohou automaticky synchronizovat své snímky během fotografování bez ohledu na to, kde se právě nacházejí. Stačí jen spárovat chytré zařízení s fotoaparátem a snímky jsou přeneseny automaticky, nebo si lze vybrat a přenést jen některé.

Pořízené snímky se díky velkému obrazovému snímači fotoaparátu formátu DX s 24,2 milionu pixelů, výkonnému systému zpracování obrazu EXPEED 4 a objektivu NIKKOR vyznačují bohatými detaily. Uživatelé se mohou těšit z možnosti pořizování působivých snímků za nízké hladiny osvětlení a získání portrétů s jemně rozmazaným pozadím. Tvůrci mysleli i na uživatele pořizující videonahrávky. Osvědčená funkce Nikon D-Movie usnadňuje tvorbu kinematograficky působící stopáže videa. 

 

Z dalších důležitých parametrů vybíráme:

 

Kompaktnost a velká výdrž: díky konstrukci s nízkými energetickými nároky a baterii s vysokou kapacitou umožňuje fotoaparát pořídit až 1 200 snímků na jedno nabití3.

 

Práce i za nízké hladiny osvětlení: citlivostISO 100–25 600, zvýšená o 1 EV v porovnání s maximální citlivostí nabízenou fotoaparátem D3300.

 

Režim průvodce: pro uživatele, kteří jsou nováčky v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek, představuje režim průvodce způsob, jak přizpůsobit nastavení fotoaparátu pro získání vynikajících snímků a videosekvencí.

 

Výhoda digitální jednooké zrcadlovky Nikon: výjimečná rychlost, přesnost a ovladatelnost díky perfektnímu systému automatického zaostřování (AF) a jasnému optickému hledáčku.

 

Funkce D-Movie: zaznamenává plynulou stopáž Full HD videosekvencí snímací frekvencí až 50p/60p.

 

Rozšiřitelný systém: kompatibilita s kompletní nabídkou objektivů NIKKOR formátu DX a snadno použitelných blesků Nikon Speedlight.

 

Sady: fotoaparát D3400 se dodává v několika volitelných sadách zahrnujících tělo fotoaparátu a jeden nebo dva objektivy NIKKOR. Můžete tak snadno pokrýt každodenní požadavky na ohniskové vzdálenosti pomocí všestranného základního zoomu nebo dosáhnout na vzdálené horizonty s pomocí sady obsahující objektiv AF-P DX NIKKOR 70–300 mm f/4,5–6,3G ED VR. Sady s objektivy AF-P NIKKOR jsou vynikající volbou pro filmové tvůrce, protože tyto objektivy rychle a tiše zaostřují a umožňují dosáhnout plynulé stopáže videosekvencí prakticky bez jakýchkoli zvuků zaostřování.

 Úvodní foto: NikonKomentáře