Nová generace profesionálních notebooků řady ThinkPad X1

InfoTech |

Design produktů řady ThinkPad X1 odráží zkušenosti a přání zákazníků

Nová generace profesionálních notebooků řady ThinkPad X1Při vývoji konstruktéři mysleli nejen na špičkové technologie, kompaktní velikost, nízkou hmotnost a vysokou kvalitu použitých materiálů, ale také na různé režimy použití.

Lenovo

Nejnovější model notebooku ThinkPad X1 Carbon na první pohled vypadá úplně stejně jako jeho předchůdci. Podrobnější prozkoumání ale ukáže, že je ve skutečnosti menší. S hmotností pouhých 1 140 gramů se pyšní titulem nejlehčí notebook ve své třídě. Na místě, kde byste čekali jen 13palcovou obrazovku, X1 Carbon nabídne 14palcový IPS displej.

X1 Carbon je dostupný v černé barvě typické pro notebooky ThinkPad a nově také ve stříbrném barevném provedení. To hlavní se ale skrývá uvnitř:

  • Baterie vydrží až 15,5 hodiny na jedno nabití.
  • Rychlé bezdrátové LTE-A připojení pomocí modemu Sierra Wireless EM 7455 a WiGig modulu.
  • Porty Thunderbolt 3.
  • Rozšířená dokovací řešení díky portům Thunderbolt 3 a USB typu C, stejně jako možnost připojit displej s rozlišením 4K
  • Biometrická autentizace pomocí infračervené kamery s funkcí rozpoznávání obličeje pro přihlášení do systému Windows Hello.
  • Zpracování údajů ze čtečky otisků prstů v samostatné čipové jednotce tak, aby bylo zabráněno neoprávněnému přístupu.

ThinkPad X1 Carbon je také prvním byznysovým notebookem, který podporuje FIDO biometrickou autentizaci pro platební systém PayPal. Doplněk Intel Software Guard Extensions (SGX) zabezpečuje pověření uživatelů a čtečka otisků prstů Synaptics Natural IDzajišťuje bezpečnost na podnikové úrovni díky šifrování TLS 1.2. Toto hardwarové zabezpečení umožní uživatelům používat otisky prstů místo hesla v případě, že se budou chtít přihlásit do různých online služeb podporujících FIDO, jako je například právě PayPal.

Řadě vylepšení se těší také ThinkPad X1 YOGA, jež je nově k dispozici ve stříbrné barvě. Zákazníci, kteří hledají konvertibilní notebook, často chtějí mít možnost využít celou škálu funkcí systému Windows 10. Zajistit jim to může vícerežimová flexibilita, plná funkcionalita i při vysokém výkonu a možnost používat pero, se kterým je psaní na displeji přirozenější. Vylepšené pero ThinkPad Pen 2017 je vybaveno novým měkkým hrotem z elastomerů, který umožňuje lepší tření o povrch displeje.

ThinkPad X1 YOGA se může také pochlubit skvělým vizuálním zážitkem a vylepšenou klávesnicí typu „rise and fall“. Ta se v režimu tabletu zcela skryje do těla notebooku, takže zařízení nabízí větší stabilitu a komfort pro uživatele. Způsob uchycení kláves pak přináší větší životnost a spolehlivost.

Do roku 2017 vstupuje vylepšený i ThinkPad X1 Tablet. Tablet prošel testy životnosti a odolnosti MIL-SPEC  a uživatele zaujme nízkou hmotností, snadnou ovladatelností a flexibilitou. Zařízení disponuje moduly, které poskytují dodatečné porty, až 5 hodin výdrže baterie navíc či přídavný projektor pro snazší cestu od tvorby k prezentaci.

 


Úvodní foto: LenovoKomentáře