Nový ASUS ZenFone Live

InfoTech |

ASUS uvedl na český trh smartphone ZenFone Live (ZB501KL), který nabízí tenké kovové tělo s úzkými rámečky

Nový ASUS ZenFone LivePlných 75% přední plochy telefonu zabírá displej, který má velikost pět palců, vysoké rozlišení a kryje ho 2,5D sklo zaoblené při okrajích. Zadní pětičlenný 13Mpx fotoaparát disponuje režimy, jako je nízké osvětlení, super rozlišení, HDR, noční režim a mnoha dalšími. Oproti jiným telefonům však exkluzivně obsahuje také funkci zkrášlování v reálném čase. Stejnou funkci má i přední kamera, která umožní zkrášlování při natáčení selfie videí v přímém přenosu. Potěší tak především teenagery, kteří rádi streamují svá videa na sociálních sítích. I proto přední kamera telefonu disponuje přisvětlovací LED diodou a dvojnásobnou světelnou citlivostí než běžné telefony. O realistický přenos zvuku se starají hned dva mikrofony s redukcí okolního šumu.  

ASUS

Výkon i elegance

Srdcem smartphonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400, kterému sekundují 2 GB operační paměti. Operační systém Android 6.0 Marshmallow disponuje nadstavbou ASUS ZenUI 3.0, která nabízí více než tisíc vylepšení oproti čistému Androidu a detailnější přizpůsobení telefonu vkusu uživatele.

Elegantní design telefonu potěší kovovým povrchem a profilem tenkým jen 7,95 mm. 5" IPS displej s HD rozlišením je chráněn 2.5D sklem zaobleným při okrajích. S rámečky tenkými pouze 2,3 mm zabírá displej celých 75 % přední plochy telefonu. ZenFone Live podporuje všechna evropská mobilní LTE pásma a nabízí také dva sloty na SIM karty, resp. jednu SIM kartu a microSD kartu pro rozšíření 16GB úložiště.

Dokonalá tvář s BeautyLive

ZenFone Live nabízí zkrášlovací aplikaci BeautyLive. Díky ní můžete sdílet váš dokonalý vzhled na sociálních sítích a vysílat v přímém přenosu vlastní videa, na nichž bude vaše pleť krásnější, a to ihned v reálném čase. Aplikace umožňuje bezproblémovou integraci s Facebookem, Instagramem, YouTube a dalšími více než 30 populárními streamovacími službami. BeautyLive staví na kombinaci softwarových algoritmů a hardwarové akcelerace.

Na kvalitní úrovni je i záznam streamovaného zvuku. Zásluhou citlivého páru MEMS mikrofonů, které jsou umístěny tak, aby co nejvíce snížily hladinu okolního šumu, lze hlas uživatele vždy slyšet čistě.

Na fotkách záleží

Přední kamera smartphonu ZenFone Live je vybavena snímačem o velikosti 1,4μm pixelu, díky čemuž má vyšší světelnou citlivost v porovnání s běžnými smartphony až o 200 %. Blesk s měkkým LED osvětlením se podílí na věrném zachycení přirozených odstínů pleti.

Zadní 13Mpx fotoaparát se skládá z pětičlenného objektivu Largan se světelností f/2.0. Technologie ASUS PixelMaster zvyšuje světelnou citlivost až o 400 % a zároveň zvyšuje redukci šumu a barevný kontrast, což přispívá k pořizování hezkých fotek a videí i za zhoršených světelných podmínek.

Výkonný reproduktor a inteligentní zesilovač

ZenFone Live je vybaven výkonným reproduktorem s pěti magnety a kovovou cívkou, které přinášejí hlasitý a čistý zvuk. Reproduktor vylepšuje inteligentní zesilovač, který zvyšuje schopnost rozlišení zvuku i při vysoké hlasitosti. ZenFone Live obsahuje audio technologii DTS Headphone: X, která syntetizuje plný 7.1-kanálový a nabízí virtuální prostorový zvukový zážitek ve sluchátkách.

Dostupnost a cena

Novinka se v Česku prodává ve třech barevných provedeních (černém, zlatém a růžovém) za 3 990 Kč včetně DPH.Úvodní foto: ASUSKomentáře