Nový cestovní tablet Lenovo s Windows 10 a notebooky YOGA

InfoTech |

Nová zařízení YOGA 710, YOGA 510 a MIIX 310 přináší nižší hmotnost, vyšší možnosti připojení i výdrž baterie

Nový cestovní tablet Lenovo s Windows 10 a notebooky YOGALenovo představilo tři novinky ve svém portfoliu uživatelských zařízení. Jsou jimi konvertibilní notebooky YOGA 710, YOGA 510 a oddělitelný tablet MIIX 310. Všechna zařízení je možné snadno přepínat mezi více režimy použití, takže si uživatelé mohou například v klidu číst v režimu Tablet a v případě potřeby plynule přejít k efektivní práci na zařízení s plnohodnotnou klávesnicí. O vyšší produktivitu při práci se postarají také nejnovější procesory Intel a dlouhá výdrž na baterii. 

 

Lenovo

Nový 11palcový notebook YOGA 710 je navržen pro cestovatele a uživatele, kteří chtějí zůstat produktivní i na cestách. Dostatečný výkon zajistí 14palcovému modelu 6. generace procesorů Intel Core i7, zatímco 11palcový model pohání procesory až Intel Core m5. Díky tomuto hardwarovému základu a předinstalovanému operačnímu systému Windows 10 je YOGA 710 jedním z nejvýkonnějších přenosných notebooků. Díky váze přesahující jen něco málo přes 1 kg, kompaktním rozměrům a čtyřem režimům použití je tento notebook ideálním společníkem na cesty.

Větší 14palcový model bude vyhovovat především uživatelům, kteří hledají vylepšené připojení přes inovativní anténu, která zajistí až o 20 % lepší Wi-Fi připojení než dříve. YOGA 710 má také až 256GB SSD úložiště pro rychlejší přístup k filmům, obrázkům a dokumentům bez nutnosti použití externího pevného disku. Uživatelům nabídne vysoký výkon a volitelně také nejnovější generaci grafiky NVIDIA GeForce.

Oba tenké a lehké modely nabízejí až 8 hodin výdrže na baterii, což umožňuje uživatelům klidně uspořádat filmový maraton a po jeho skončení mít stále dostatek energie pro další hodiny práce. Jasný Full HD (1 920 x 1 080) displej zaručuje maximálně ostrý obraz a spolu s audio technologií Dolby Atmos Premium vytvoří dokonalý obrazový i zvukový dojem domácího kina. 

Díky novému designu, nižší váze a více než 50% zvýšení životnosti baterie zaručuje nový notebook YOGA 510 až 8,5hodinovou výdrž. Podobně jako YOGA 710, zaručuje nová YOGA 510 lehký přechod mezi všemi čtyřmi režimy použití. Dostatečný výkon poskytnou notebooku nejnovější procesor až Intel Core i7 6. generace spolu s volitelnou grafickou kartou AMD RadeonR7 M460 2GB.

Velkou výhodou oproti předchozí generaci je nižší váha obou modelů. U 14palcové verze je to pouhých 1,75 kg, 15palcový model pak váží jen 2,08 kg. Nový design obou zařízení také přináší jedinečnou broušenou opěrku rukou.   

Univerzální tablet IdeaPad MIIX 310 typu 2v1 váží pouhých 580g a díky volitelné podpoře vysokorychlostního připojení LTE (4G) umožní všem uživatelům svobodně pracovat, hrát hry nebo jen tak brouzdat na internetu prakticky kdekoliv a kdykoliv.  

Tento 10palcový tablet je jedním z nejdostupnějších zařízení, které ve svém tenkém těle kombinuje funkce tabletu a počítače. Zařízení, které je standardně dodáváno s odnímatelnou klávesnicí, nabízí výdrž baterie až 10 hodin a volitelný Full HD displej. Pro rychlejší práci s daty, možnost multitaskingu více aplikací i vyšší výkon se bude hodit také rychlé eMMC úložiště s kapacitou až 64 GB a 4GB operační paměť DDR3L.

Notebook YOGA 710 bude na českém trhu dostupný od léta 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Lenovo YOGA 510 bude dostupný od léta 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Tablet IdeaPad MIIX 310 bude dostupný od léta 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena. Úvodní foto: LenovoKomentáře