Nový Samsung Galaxy S6 si nabijete na nábytku IKEA zcela bez drátů

InfoTech |

Řetězec IKEA začne v dubnu prodávat noční stolky, lampy či pracovní stoly, které umožní bezdrátové nabíjení nové mobilní vlajkové lodi Samsungu.

Nový Samsung Galaxy S6 si nabijete na nábytku IKEA zcela bez drátůKorejská společnost Samsung Electronics a nábytkářská korporace IKEA se dommluvily na spolupráci, jejíž výsledkem je rozšíření možností nabíjení nejnovějších smartphonů Samsung o bezdrátovou variantu. Telefony Samsung Galaxy S6 a S6 Edge bude možné brzy nabíjet - v domácím prostředí, nebo i v práci - pomocí Wireless Power Consortium (WPC). Tuto technologii se totiž rozhodla IKEA implementovat do části portfolia svého nábytku, který přijde na trh letos v dubnu.

 

Volba modelů Samsung Galaxy S6 a S6 Edge nebyla náhodná, nejnovější smartphony Samsungu, které byly představeny na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně, jsou totiž - jako první na světě - univerzálně kompatibilní s vestavěnými bezdrátovými technologiemi nabíjení, tedy i WPC. Díky tomuto partnerství tak spotřebitelé získají jednoduchý, efektivní a pohodlný způsob nabíjení elektronických zařízení. IKEA zabudováním bezdrátové technologie nabíjení přímo do vybavení domácnosti mění noční stolky, lampy či psací pracovní stoly z "pouhého" kusu nábytku v místa pro nabíjení elektroniky. 

 

Jako první by do prodeje měly přijít malé stolky či lampy s křížkem označenými plochami, kde lze zařízení bezdrátově dobíjet. Prodej odstartuje v západní Evropě a USA, přičemž ceny by měly začínat na přibližně 30 librách, tedy asi 1140 korunách. Česká pobočka společnosti IKEA v této souvilosti uvedla, že start prodeje bezdrátového dobíjecího nábytku v České republice je naplánován na letošní duben, tedy na stejné období, kdy do obchoduů dorazí nové smartphony Samsung Galaxy S6 a S6 Edge.

 

Podle zahraničních zdrojů by IKEA měla prodávat i kryty na starší model smartphonů, v kterých bude zabudována cívka pro bezdrátové nabíjení. Spekuluje se o krytech pro přístroje Samsung Galaxy S3, S4 a S5, a také iPhone 4, 5/5S a 6.

Mobilní zařízení se stávají přirozenou součástí našeho života. Schopnost společnosti Samsung spárovat jednoduchý proces bezdrátového nabíjení s nábytkem IKEA dává každému příležitost používat svůj smartphone ještě více prakticky a pohodlně. Usilujeme o poskytnutí spotřebitelům těch nejlepších mobilních zkušeností, a to zejména v pohodlí jejich domova či kanceláře. Současně máme dlouhodobý závazek inovovat možnosti nabíjení,“ řekl Jean-Daniel Ayme, vice-prezident divize European Telecommunication Operations ve společnosti Samsung Electronics.

 

 „Díky výzkumu z návštěv domácností víme, že lidé nemají rádi změť kabelů a často řeší problém, že nemohou najít nabíječku nebo že nemají v dosahu zásuvku. S naším novým inovativním řešením, které integruje bezdrátové nabíjení do vybavení domácnosti, bude život doma jednodušší,“ říká Jeanette Skjelmose, Business Area Manager pro oblast osvětlení a bezdrátového nabíjení ve společnosti IKEA.

 Úvodní foto: SamsungKomentáře