Nový Wi-Fi extender od TP-Linku bojuje proti nestabilnímu připojení

InfoTech |

Společnost TP-Link dodává na trh další ze svých síťových produktů – extender (rozšiřovač) Wi-Fi signálu TL-WA850RE.

Nový Wi-Fi extender od TP-Linku bojuje proti nestabilnímu připojeníJistě jste to zažili – s notebookem po bytě nebo kanceláři sice chodit můžete, jakmile jej však přenášíte a potřebujete k tomu stabilní Wi-Fi signál, máte často problém. Signál je nestabilní, vypadává, rychlosti stahování a nahrávání se mění jak na houpačce a konečným řešením je návrat ke stolu, kde máte jistotu, že se k síti jakž takž dostanete.

Pro podobné účely jsou určeny právě extendery. Do této kategorie patří i námi představovaná novinka od TP-Linku, mezi jejíž základní vlastnosti patří podpora standardu 802.11n, jednoduchost ovládání a slušný design.

Zařízení nastavíte tak, že jej zapojíte do síťové zásuvky v místě, kde je signál špatný. A to je vlastně všechno. Teoretická rychlost při takovém zapojení extenderu je 300 Mb/s, což je dostatečné pro stahování velkých souborů, přehrávání streamovaného HD videa či hraní online her.

Šifrování je zajištěno pomocí WPS tlačítka, takže opět žádná složitá záležitost. Ethernetový port umožňuje propojení extenderu se zařízeními typu Blu-ray přehrávačů, herních konzolí nebo chytrých televizorů.

Zdroj: TZ TP-Link

TP-Link TL-WA850REÚvodní foto: TP-LinkKomentáře