NVIDIA GeForce 1080 GTX Ti – nejvýkonnější herní GPU v historii

InfoTech |

Ultimátní GeForce GPU nabízí extrémní herní výkon, rychlejší než TITAN X Pascal

NVIDIA GeForce 1080 GTX Ti – nejvýkonnější herní GPU v historiiJako završení své řady grafických karet, postavených na architektuře Pascal, NVIDIA odhalila své nejrychlejší herní GPU v historii – GeForceÒ GTX 1080 Ti.

NVIDIA

GeForce GTX 1080 Ti nabízí o 35 procent vyšší výkon než GTX 1080 a přichází s 11 GB paměti nejnovější generace GDDR5X, běžící rychlostí 11Gbps pro ultimátní využití paměťové propustnosti a tím pádem maximálního herního výkonu.

GeForce s ultimátními parametry

NVIDIA navrhla GeForce GTX 1080 Ti tak, aby zvládala nejvyšší nároky herní grafiky v rozlišení 4K a 5K, DX12, HDR a pochopitelně také VR. To znamená následující:

  • Masivní technická výbava pro masivní výkon: GTX 1080 Ti operuje s 3 584 NVIDIA CUDA jádry a masivním 11GB frame bufferem, běžícím rychlostí neslýchaných 11Gbps. Nabízí až o 35 procent vyšší výkon, než v případě GeForce GTX 1080 a až o 78 procent vyšší výkon, než v případě GTX 1070. GTX 1080 Ti je dokonce ještě rychlejší, než NVIDIA TITAN X Pascal, její větší a dražší bratříček, který byl navržen pro účely hlubokého zkoumání umělé inteligence.
  • Nová generace paměťové architektury: GTX 1080 Ti je celosvětově první GPU, které nabízí G5X paměti od Micronu. 11GB paměti G5X běží rychlostí bláznivých 11Gbps quad data a nabízí nejefektivnější paměťové operace v rámci všech moderních grafických karet. A navíc má stále velký prostor pro přetaktování.
  • Pokročilé FinFET procesy: GTX 1080 Ti je vyráběna nejmodernější technologií, která umožňuje poskládat vedle sebe 12 miliard transistorů, což je významný nárůst oproti předchozím generacím grafických karet
  • Dbá se na detaily: GTX 1080 Ti běží tak tiše a potichu, jak jen je to možné. Zejména díky tomu, že dostala do vínku novou technologii odvodu tepla, které odvádí nežádoucí teplotu pryč z jednotlivých komor. Na dvojnásobek byl také zvýšen prostor, kterým je karta ochlazována a samotné technologie, kterými karta disponuje, rovněž manipulují s teplotou daleko efektivněji.
  • Podpora pokročilých grafických technologií: 4K, VR, NVIDIA G-SYNC HDR a NVIDIA GameWorks nabízí interaktivní a filmově vypadající zážitky, doprovázené neuvěřitelně plynulou hratelností.

Dostupost

Grafické karty GTX 1080 Ti, včetně NVIDIA Founders Edition, budou k dispozici od 10. března celosvětově u všech NVIDIA partnerů za cenu startující na 699 amerických dolarech.Úvodní foto: NVIDIAKomentáře