Philips ukázal koncepty bezdrátového kávovaru a vařiče

InfoTech |

Wi-Fi lednice byla dlouho vnímána jako vtip, nicméně společnosti jako Philips se s pomocí smartphonů a tabletů snaží vzkřísit koncept propojených kuchyňských spotřebičů různými způsoby.

Philips ukázal koncepty bezdrátového kávovaru a vařičeNa berlínském veletrhu IFA Philips ukázal několik konceptuálních zařízení, mimo jiné i vařič nebo kávovar, s nimiž mohou uživatelé komunikovat prostřednictvím svého smartphonu.

Prostřednictvím Wi-Fi technologie se uživatelé mohou připojit k modelu HomeCooker Next, vybrat si ten správný recept a spotřebič bude vědět, jak tento recept realizovat. Podle konkrétního receptu pak ingredience zamíchá a nastaví teplotu i dobu vaření. Na uživatelích pak je dodat vařiči s hrncem ty správné ingredience.

Koncept kávovaru funguje podobně; uživatelé si mohou vybrat z mnoha receptů prostřednictvím aplikace, a potom zařízení pomocí technologie Bluetooth oznámit, co si dají. Mohou třeba prostřednictvím posuvníku upravovat množství kávy nebo mléka v cappuccinu podle toho, na co mají chuť. Chutná-li vám přesně podle určitého nastavení, můžete si jej uložit.

Nicméně oba produkty jsou stále pouze koncepty a zatím není jasné, kdy půjdou do prodeje.

Navíc bude kuchyňské spotřebiče podle Panasonicu v následujícím roce nebo dvou možno ovládat hlasem.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: IDG News ServiceKomentáře