Pocket Book Ultra: čtečka knih, co umí fotit

InfoTech |

Společnost PocketBook uvedla čtečku elektronických knih Ultra, která kromě toho, co takové čtečky běžně dovedou, umí díky integrovanému fotoaparátu také pořizovat snímky.

Pocket Book Ultra: čtečka knih, co umí fotitNejedná se přitom o žádný tablet. Primárně je model stále určen pro čtení eknih, což dokazuje i využití elektronického papíru pro zobrazování na displeji. Jedná se nicméně o novou generaci displeje – E Ink Carta – který má HD rozlišení 1 024 × 758 pixelů a hustotu pixelů 212 dpi.

PocketBook Ultra

Kromě toho se na zadním panelu nachází pětimegapixelový fotoaparát s LED bleskem a autofokusem. Pořízené snímky pak lze využít buďto jako spořič obrazovky čtečky, případně je v plnobarevné podobě zkopírovat do počítače nebo jiného externího zařízení.

Výhodou fotoaparátu je však možnost snímání tištěných studijních textů a částí knih, které lze následně díky integrovanému softwaru překonvertovat do editovatelné textové podoby. Jako takové se pak dají samozřejmě číst jako jakákoliv jiná elektronická kniha.

Zařízení PocketBook Ultra bude k dispozici ve smaragdové, bílé a tmavě hnědé, na českém trhu se pak objeví v průběhu června.

Zdroj: TZ PocketBookÚvodní foto: PocketBookKomentáře