Popcorn Hour A-110

InfoTech |

Dáváte přednost alternativním zdrojům filmů, nebo si děláte vlastní zálohy? Máte filmy ve vysokém rozlišení komprimované pomocí x264 a se zvukem v DTS či Dolby Digital pěkně zabalené v MKV kontejneru, nebo WMV-HD videa či kopie celých disků?

Popcorn Hour A-110Dáváte přednost alternativním zdrojům filmů, nebo si děláte vlastní zálohy? Máte filmy ve vysokém rozlišení komprimované pomocí x264 a se zvukem v DTS či Dolby Digital pěkně zabalené v MKV kontejneru, nebo WMV-HD videa či kopie celých disků? I s těmito formáty a samozřejmě s mnohými dalšími si poradí Popcorn A-110. Dokáže přehrávat tradiční DVD ripy komprimované XviDem či DivXem, stejně jako rozličné audio soubory či obrázky. Dokonce načte celá DVD, a to jak přímo z kopírované „placky“ v jednotlivých souborech, tak ISO (image, alias obrazové kopie). Nechybí mu ani podpora titulků a nabízí české menu.

Relativně malý plochý přístroj, jenž lze pořídit i s integrovaným pevným diskem, nemá na svém těle ani displej, ani žádná tlačítka. Na první pohled působí opravdu obyčejně a je evidentní, že snahou jeho tvůrců bylo maximálně snížit výrobní náklady a ve výsledku také konečnou cenu. Na jednu stranu je přehrávač designově nezajímavý a ovládat ho lze pouze pomocí dálkového ovladače, ale zároveň je díky tomu nejlevnějším řešením pro přehrávání HD videa v domácnosti. Připojit k němu můžete přes USB 2.0 externí disk, flash disk či externí vypalovačku (lze ji použít i k zápisu dat). V poměrně přehledném menu si pak už jen vyberete požadovaný soubor a během několika vteřin film či seriál běží. K televizoru se přehrávač připojuje přes HDMI, komponentní, S-Video či kompozitní výstupy. HDMI má dokonce ve verzi 1.3a a je schopen do A/V receiveru s patřičnými dekodéry posílat zvuk v DTS-HD, Dolby TrueHD či Dolby Digital Plus. Nechybí mu ani síťové rozhraní 10/100, jež slouží k připojení přístroje k internetu (updaty firmwaru, bitorrent klient apod.), ale také k přímému načítání multimediálních souborů z počítačů v síti. Vzhledem k maximální rychlosti 100 Mbit však nelze tímto způsobem přehrávat HD video – to by vyžadovalo 1Gbit síť. K počítači můžete Popcorn připojit i USB kabelem.

Přestože působí A-110, stejně jako většina obdobně vybavených multimediálních boxů, jako dokonalý přehrávač, realita je přece jenom jiná. Například x264 mohou být vytvořena maximálně v profilu L4.1. Profil L5.1, ve kterém poletují na internetu stovky filmů, mu dělá potíže. Jediný zatím dostupný hardwarový x264 dekodér není dostatečně výkonný a tím pádem si s videem v L5.1 v současnosti neporadí nic kromě počítače a procesoru. Dalším nedostatek přehrávače je nutnost mít externí titulky pojmenované úplně stejně jako soubor filmu, přičemž jejich manuální načtení není možné. Nesmazatelnou vadou na kráse je rovněž pomalé načítání externích disků, obzvlášť pokud jich připojíte přes USB rozbočovač několik. Disky přístroj načítá pokaždé při vstupu do základní nabídky znovu. Problémů s přehráváním x264 v L4.1 profilu jsme si u 720p videosouborů nevšimli, u některých 1080p ale občas zamrzl na chvíli obraz.
Popcorn A-110 je výborný a univerzální přehrávač. Má však stejně jako všechny další přístroje tohoto typu stále problémy s přehráváním některých HD videí a nelze se tak na něho stoprocentně spolehnout. Jediným přehrávačem zajišťujícím dokonalou funkčnost a perfektní výsledky tak zůstává počítač – nejlépe v HTPC provedení.

Podporované kontejnery:
MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)
MPEG1/2 PS (M2P, MPG)
MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)
VOB
AVI, ASF, WMV
Matroska (MKV)
MOV (H.264), MP4, RMP4
AAC, M4A
MPEG Audio (MP1, MP2, MP3, MPA)
WAV
WMA
Podporované kodeky:
XVID SD/HD
MPEG-1
MPEG-2 MP@HL
MPEG-4.2 ASP@L5, 720p, 1-point GMC
WMV9 MP@HL
H.264 BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1
VC-1 MP@HL, AP@L3
AC3, DTS
WMA, WMA Pro
AAC
MP1, MP2, MP3
LPCM, FLAC, Vorbis
Další formáty:
ISO, IFO
FLAC
JPEG, BMP, PNG, GIF
SRT, SMI, SUB, SSA
Vstupy a výstupy: HDMI v1.3a, Component Video, S-Video, Composite Video, Stereo Analog Audio, S/PDIF (optický), 1× USB 2.0 Slave, 2× USB 2.0 Host, SATA, Ethernet 10/100
/p>Související články
Komentáře