První tablet HP speciálně pro firmy

InfoTech |

HP Elite x2 kombinuje vysoké zabezpečení, možnosti správy a údržby s atraktivním designem

První tablet HP speciálně pro firmy 

Zařízení Elite x2 má zcela novou konstrukci a je vyrobeno z CNC-frézovaného hliníku s důrazem na estetiku. S tloušťkou pouhých 8,1 mm váží tablet méně než jeden kilogram a má stojan, který lze vyklopit v rozsahu 150 stupňů, což uživatelům umožní nastavit zařízení do polohy pro sledování displeje a psaní na klávesnici, nebo úplné položení pro psaní na displeji. Zařízení má 12palcový (30 cm) Full HD displej s poměrem stran 3:2 a automatickým přizpůsobením okolním světelným podmínkám.

HP Elite x2

Výkon je pro zaměstnance na cestách velmi důležitý, proto má Elite x2 dlouhou výdrž na baterii, operační systém Windows 10, procesor Inte® Core M vPro šesté generace, který je optimalizován pro vysoký výkon a nízkou spotřebu elektrické energie. Dále je vybaven SSD úložištěm, které nabízí tichou práci bez větráků a pohyblivých částí. Elite x2 umožňuje koncovým uživatelům spolupracovat s kolegy a zákazníky díky zvuku od Bang & Olufsen a nástroji HP Noise Reduction Software, které zajišťují, že účastníci konferenčních hovorů uslyší a bude jim rozumět jasně a čistě.

Tak jako ostatní produkty z řady HP Elite, je i tablet Elite x2 navržen, aby prošel testem MIL-STD, díky čemuž vydrží všechna úskalí, kterým může být ve firemním prostředí vystaven. Odolnost zařízení také zvyšuje displej Corning Gorilla Glass 4 a dva druhy hliníkové slitiny zajistí správnou rovnováhu mezi pevností a hmotností.

Tablet Elite x2 je vybaven porty používanými podnikovými uživateli s rozhraním Thunderbolt 3 a USB-A. Zařízení také obsahuje volitelný vestavěný 4G LTE modem poskytující pohodlné připojení prakticky kdekoli bez nutnosti sdílení internetu . LTE modem Qualcomm Snapdragon X5 založený na široce rozšířené technologii od společnosti Qualcomm Technologies nabízí rychlou a spolehlivou konektivitu a podporuje všechny velké 3G/4G sítě.

Pro flexibilní tvorbu obsahu na cestách je s Elite x2 standardně dodáván i stylus HP Active Pen with App Launch. Stylus je založen na v odvětví standardní technologii WACOM a má integrovány tlakové senzory k ovládání tloušťky čar při psaní nebo kreslení na displeji. Stylus také obsahuje App Launch, programovatelné tlačítko s rozhraním Bluetooth, které umožní rychlé spuštění OneNote nebo jiné oblíbené aplikace pro Windows.

K uspokojení potřeb širokého spektra koncových uživatelů nabízí Elite x2 možnost výběru ze dvou volitelných podsvícených klávesnic v plné velikosti pro efektivní vytváření obsahu v podnikovém prostředí. Obě klávesnice jsou odvozeny ze zařízení HP EliteBook Folio 1020 a vloženy do pevné hliníkové základny k dosažení nízké ohebnosti, která se vyrovná tradičnímu notebooku. Klávesnice HP Advanced Keyboard obsahuje NFC sensor v touchpadu a vestavěnou čtečku smart karet pro bezpečnější přihlašování. Při odpojení HP Advanced Keyboard se zařízení Elite x2 automaticky odhlásí od domény pro zachování bezpečnosti dat. HP Travel Keyboard uživatelům nabízí tenčí klávesnici a při přidání pouhých 395 gramů váhy je stále plnohodnotnou klávesnicí s aktivační dráhou 1,5 milimetru a clickpadem pro vysokou produktivitu na cestách.

Zařízení Elite x2 obsahuje tři volitelná drátová i bezdrátová dokovací řešení. Portem Thunderbolt 3 lze Elite x2 jednoduše připojit k dokovací stanici HP Elite USB-C Docking Station pro připojení dvou 2K monitorů nebo k doku HP Elite Thunderbolt 65W Dock pro připojení dvou 4K monitorů. Elite X2 je také možné připojit k dokovací stanici HP Advanced Wireless Docking Station prostřednictvím technologie WiGig, která umožňuje rychlou bezdrátovou konektivitu k síti, monitorům a dalším zařízením. A napájecí funkce portu USB-C na zařízení dovoluje uživatelům udržovat tablet nabitý po celý den, přičemž mohou i nabíjet své smartphony a jiné příslušenství.

Zabezpečení a možnosti správy jsou hlavní starosti IT ředitelů firem, když chtějí svým zaměstnancům poskytnout vyšší mobilní produktivitu. Právě proto je Elite x2 je prvním tabletem vybaveným unikátní kombinací zabezpečení na úrovni BIOSu (integrované funkce HP Sure Start), možnosti správy díky softwaru HP Touchpoint Manager a možnosti jednoduché údržby na pracovišti.

Elite x2 má množství vestavěných bezpečnostních funkcí včetně HP Sure Start with Dynamic Protection, HP Client Security, TPM čipu a volitelnými čtečkami otisků prstů nebo smart karet, které všechny společně chrání zařízení, data a identitu uživatele. A díky volitelnému procesoru Intel Core M vPro může IT oddělení Elite x2 na dálku zapnout a spravovat jak přes drátové, tak i bezdrátové sítě. Jsou ovšem k dispozici i další hardwarová vylepšení.

Vyklápěcí stojan může uživatel vyměnit sám pouhým odstraněním dvou šroubků a v případě nutnosti údržby zařízení je tablet Elite x2 navržen tak, aby doba strávená touto činností byla co nejkratší a uživatelé se mohli co nejrychleji vrátit k práci. Pokud zařízení upadne na zem a potřebuje větší opravu, mohou být komponenty – jako baterie, modul s LCD/dotykovým displejem, úložiště, základní deska nebo moduly WLAN a WWAN – snadno vyjmuty a následně opraveny či vyměněny HP self-maintainery nebo servisními techniky.

Cena a dostupnost 

Tablet HP Elite x2 1012 bude  dostupný v České republice od února 2016 za cenu od 29 999 Kč včetně stylusu HP Active Pen with App Launch. Klávesnice HP Travel Keyboard může být dokoupena zvlášť za cenu 4 390 Kč.Úvodní foto: HPKomentáře