Revoluční sluchátka v kabelovém i bezdrátovém provedení

InfoTech |

Uzavřená sluchátka beyerdynamic Aventho jsou výsledkem vývoje zvukových inženýrů z německého Heilbronnu

Revoluční sluchátka v kabelovém i bezdrátovém provedeníZvuk zajišťují oceňované měniče Tesla vyvinuté společností beyerdynamic a bezdrátová verze Wireless nabízí navíc unikátní možnost optimalizace zvukových vlastností pro každého uživatele individuálně. Jednoduše řečeno, tato sluchátka upraví reprodukci přesně podle sluchu konkrétního posluchače a přednesou mu ji v nejvyšší kvalitě. 

beyerdynamic

Technologie zvukové personalizace vyvinutá v Německu ve spolupráci s odborníky z Mimi Hearing Technologies spočívá v tom, že uživatel šestiminutovou poslechovou zkouškou sám určí, která frekvenční pásma vnímá silněji a která naopak méně. Po absolvování tohoto osobního testu sluchu, který probíhá prostřednictvím aplikace MIY pro iOS i Android, je upraven ekvalizér sluchátek beyerdynamic Aventho Wireless tak, že zdůrazní frekvence, v nichž má uživatel sluchový propad a naopak. Výsledkem je profil ideální reprodukce nastavený na míru každému posluchači, jenž se ukládá přímo do sluchátek. To znamená, že pro následný poslech není potřeba využití uvedené kalibrační aplikace a uživatel může tato bezdrátová sluchátka používat s jakýmkoli přehrávačem. Vzhledem k postupným změnám sluchu každého jednotlivce doporučuje beyerdynamic provádět tento individuální test jednou ročně.

Měniče TESLA pro náročné posluchače

Sluchátka beyerdymanic Aventho kombinují tradiční design s nadčasovými technologiemi budoucnosti. Verze Wireless podporuje protokoly vysoce kvalitního bezdrátového přenosu Qualcomm aptX HD a AAC s tím, že vestavěná dobíjecí baterie umožňuje na jedno plné nabití přehrávat hudbu až po neuvěřitelných 30 hodin. Pro ovládání jsou využity dotykové senzory vestavěné do pravého náušníku. Vynikající reprodukci celého frekvenčního pásma s přesnými detaily zajišťují reproduktory Tesla vyvinuté právě společností beyerdynamic.

Bezdrátové provedení přináší praktické mobilní využití a zároveň si zachovává možnost propojení pomocí kabelu s nejpoužívanějším sluchátkovým 3,5 mm stereo konektorem „jack“. Kabelová varianta vychází vstříc zastáncům tradičního řešení a je určena především pro domácí či studiový poslech. Vestavěný mikrofon umožňuje také handsfree telefonování.

Dostupnpst a ceny

Sluchátka beyerdynymic Aventho a Aventho Wireless jsou k dostání v černém a hnědém barevném provedení. Bezdrátová varianta je na trhu za koncovou doporučenou cenu 11 500 Kč, kabelové provedení stojí 8 600 Kč.Úvodní foto: beyerdynamicKomentáře