Samsung Audio 360 a aplikace Multiroom: zvuk všude kolem vás

InfoTech |

Nová audio technologie reprodukuje vyvážený zvuk s 360° pokrytím prostoru.

Samsung Audio 360 a aplikace Multiroom: zvuk všude kolem vásIntuitivní uživatelské rozhraní a vylepšené vyhledávání skladeb prostřednictvím aplikace Multiroom zjednodušuje poslech napříč různými zařízeními. Modely Samsung WAM6500 a WAM7500 vás okouzlí nejen svým designem, ale také kvalitou poslechu hudby.

SamsungTechnologie Multiroom propojí audio zařízení v domácnosti prostřednictvím Wi-Fi a zajistí ničím nerušený poslech hudby ze stejného zdroje v různých místech domácnosti. Zařízení Samsung Wireless Audio 360 s označením WAM6500 a WAM7500, přichází se zcela novým konceptem reprodukce zvuku. Nezáleží na tom, kde v prostoru se posluchači pohybují, všichni jsou pohlceni stejným plnohodnotným zvukem z reproduktoru s 360° pokrytím prostoru. Na rozdíl od konvenčních reproduktorů, které reprodukují zvuk jedním směrem, Samsung WAM6500 a WAM7500 naplní zvukem celou místnost.

Převratný způsob kvalitní zvukové reprodukce zajišťuje technologie „Ring Radiator“, s jejímž využitím je zvuk šířen v okruhu 360° a je dokonale vyvážený pro ideální posluchačský zážitek. Reproduktory jsou vyrobeny z prémiových materiálů a jejich styl ladí s jakýmkoli interiérem. K dispozici jsou dva typy – model stojící WAM7500 a model přenosný WAM6500. Stojící typ nabízí stylový design v kombinaci s prémiovým zvukem. Přenosný typ má v sobě zabudovanou baterii, díky níž je možné vychutnat si zvuk kdekoliv – doma i venku. Oba modely je možné jednoduše připojit k televizi, soundbaru nebo mobilním zařízením díky technologii Multiroom.

Technologie Samsung Multiroom umožňuje snadné sdílení hudebních skladeb napříč různými zařízeními v domácnosti, které jsou propojeny prostřednictvím WiFi nebo LAN. Nová verze aplikace Multiroom je dostupná jak pro zařízení se systémem Android, tak pro iOS.

Aplikace rovněž nabízí nový hlavní kruhový ovladač, jehož používání je velmi intuitivní. Seznamy skladeb je možné prohlížet a posouvat dotykem prstu. Jakmile je aplikace spuštěna, celá obrazovka se promění v hudební přehrávač s rychlým přístupem ke všem skladbám a hlavnímu menu aplikace.

Ihned je možné ovládat reproduktory, hudební zdroje a playlisty, vyhledávat v  seznamu podle názvu skladby, jména interpreta, názvu alba, nebo složky, a to vše na jednom místě z hlavní obrazovky. Nově se také při spuštění skladby na obrazovce objeví přebal alba, ze kterého skladby pochází, a v souladu s ním se barevně promění i celá obrazovka. Uživatel si tak zážitek vychutná všemi smysly.

Multiroom aplikace nabízí funkci univerzálního vyhledávání. V praxi to znamená, že si uživatel může vyhledat skladby i v jiném zařízení připojeném k síti, včetně mobilních zařízení, počítačů či streamingových služeb. Aplikace je zároveň plnohodnotným hudebním přehrávačem (včetně možnosti widgetu), takže si uživatelé mohou užít poslech v jakémkoli prostředí i mimo domov. V okamžiku, kdy vstoupí do bytu, hudba, kterou právě poslouchají na svém mobilním zařízení, se automaticky spustí na všech propojených multiroom audio zařízeních.

Nová verze aplikace Multiroom navíc řeší obávaného strašáka hudebních fanoušků – správu playlistu na mnoha různých zařízeních. V aplikaci nyní mohou uživatelé v seznamu skladem mazat, přidávat a přesouvat skladby pouhým stiskem tlačítka na domácí obrazovce.Úvodní foto: SamsungKomentáře