Síťové kamery Axis s ochranou proti vzniku výbuchu

InfoTech |

Kamery mají kryty z nerezové oceli a nabízejí obraz v kvalitě plného HDTV rozlišení

Síťové kamery Axis s ochranou proti vzniku výbuchuNové kamery jsou vhodné pro videodohled a monitoring na pobřeží, na moři, lodích i v prostředí těžkého průmyslu, například pro zpracování ropy a plynu, ale též v prašném prostředí, jaké bývá v papírenských a textilních odvětvích.

Axis

Pevná síťová kamera s ochranou proti výbuchu XF40-Q1765 a síťová kamera s PTZ (otáčení/náklon/přiblížení) a ochranou proti výbuchu XP40-Q1765 se vyznačují krytem z nerezové oceli 316L, který pro použití v nebezpečných prostorech certifikovaly mimo jiné zkušební laboratoře ATEX, IECEx a cLCus. Kryty vyrábí a jejich certifikaci zajišťuje společnost Oxalis, specializovaný poskytovatel komunikačních a bezpečnostních řešení pro nebezpečné prostory, a osazuje je na přizpůsobené modely síťových kamer AXIS Q1765-LE.  

Kamery jsou konstruovány tak, aby nemohly být příčinou výbuchu. Jejich kryty brání, aby případná jiskra zevnitř nebo i výbuch uvnitř kamery neunikly a nemohly zapálit plyny nebo prach v okolním vzduchu. Kamery mohou navíc být vybaveny certifikovaným a proti výbuchu odolným příslušenstvím, například úchyty pro montáž na stěnu nebo sloupek a nádržkami ostřikovačů pod tlakem. 

Oba typy kamer poskytují kvalitní obraz s věrným podáním barev, jakož i flexibilní integraci s dalším zařízením, například systémy řízení přístupu a požárními alarmy. Nabízejí nejrůznější možnosti vzdáleného přístupu pomocí jakýchkoli stávajících IP sítí. Model XP40-Q1765 navíc umožňuje průběžné otáčení a naklánění v úhlu 360°.

Kamery XF40-Q1765 a XP40-Q1765 pro rizikové prostory doplňují širokou nabídku síťových kamer určených pro bezpečné prostory. Kamery s ochranou proti vlastnímu výbuchu by měly být dostupné ve 4. čtvrtletí 2015 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu od 169 900 Kč do 449 900 Kč.Úvodní foto: AxisKomentáře