Sony očekává prodej 3 milionů konzolí PlayStation 4 do konce roku. V ČR se v obchodech objeví během prosince.

InfoTech |

Sony očekává, že do konce roku 2013 prodá minimálně tři miliony herních konzolí PlayStation 4, do března příštího roku pak pět milionů. V České republice se začne prodávat v polovině prosince.

Sony očekává prodej 3 milionů konzolí PlayStation 4 do konce roku. V ČR se v obchodech objeví během prosince.V nedávném rozhovoru se šéf americké divize počítačové zábavy společnosti Jack Tretton nechal slyšet, že pokud jde o prodeje konzole nové generace, Sony běží maraton, nikoli závod. Dobrý start je přesně to, co se stane koncem tohoto týdne, kdy Sony vypustí PlayStation 4 na trať o týden dřív než Microsoft svůj Xbox One. PlayStation 4 se v USA začne prodávat 15. listopadu, v Evropě pak přesně o dva týdny později. Do konce roku si tuto konzoli budou moci koupit spotřebitelé ve 32 zemích. Tedy, pokud to skladové zásoby ustojí.

Tretton je nicméně přesvědčený o tom, že se Sony tyto Vánoce nedostane do problémů s dodávkami a nezopakuje tak prodejní Sony PlayStation 4debakl své konzole z roku 2006. Uvedl, že jedinou překážkou může být spuštění prodeje, zapojení lidí do sítě a plynulý chod celé akce. Je-li firma Sony na masivní nárůst nových uživatelů připravena se teprve uvidí.

Meta tří milionů kusů odpovídá předpovědi celosvětových prodejů PlayStation 4 analytika Colina Sebastiana, která byla zveřejněna v říjnu.

Zdroj: IDG News Service

 Úvodní foto: Sony/techspot.comKomentáře