SSD disky Kingston HyperX pro náročné

InfoTech |

Kingston Digital představil svůj první SSD disk s ovladačem SandForce, nabízí SATA SATA 6Gb/s rozhraní.

SSD disky Kingston HyperX pro náročnéKingston oznámil, že v rámci spolupráce s firmou SandForce která je přední společností v oblasti ovladačů pro vysoce výkonné SSD disky (Solid-State Drive), uvedla na trh první SSD disk s rozhraním SATA o rychlosti přenosu dat 6 Gb/s určený pro počítačové nadšence, hráče a uživatele náročné na výkon. Disky Kingston HyperX jsou vybaveny ovladačem SandForce a k dispozici jsou i jako balíček obsahující sadu HyperX Upgrade Kit umožňující snadnou instalaci – lze tak snadno vytvářet PC využívající paměťové produkty řady HyperX.


Disky HyperX SSD se dodávají v kapacitách 120GB a 240GB a jsou založeny na ovladačích SandForce SF-2281, jež podporují provoz přes rozhraní SATA Rev. 3.0 (6 Gb/s). Tyto ovladače umožňují zajistit propustnost pro sekvenční čtení/zápis rychlostí 525/480 MB/s, pro náhodné čtení/zápis se 4 KB pakety dosahuje hodnota IOPS až 40000/60000 (verze s 240GB), a díky technologii SandForce DuraClass poskytují nejvyšší spolehlivost v dané kategorii.

Nové disky HyperX SSD pokračují v tradici inovací a vysokého výkonu díky využití nejnovějšího ovladače SandForce SF-2281 s chipy Intel
25nm compute NAND (P/E 5K), který poskytuje potřebný výkon a trvanlivost, jaké požadují právě nejnáročnější uživatelé.

Na disky Kingston HyperX SSD se vztahuje tříletá záruka, mají nepřetržitou technickou podporu a vyznačují se vyhlášenou spolehlivostí produktů značky Kingston. Dodávat se začnou 11. července 2011.

 

Kingston HyperX SSD


Hlavní vlastnosti disků
Kingston HyperX SSD:

 • Intel 25nm Compute NAND (P/E 5K):

Chip 5K compute NAND poskytuje zásadní zvýšení trvanlivosti oproti standardním pamětem 3K cycle NAND.

 • Vyspělá technologie pro rovnoměrné využívání
  (Advanced Wear-Leveling Technology):

Vyspělý algoritmus zaručuje, že jednotlivé bloky pamětí typu flash jsou využívány velmi vyváženě s cílem zajistit maximální trvanlivost a současně zachovat optimální výkon.

 • Uživatelsky konfigurovatelné „Over Provisioning“:

Disk HyperX SSD umožňuje uživatelům konfigurovat tzv. „over provisioning“, což je technika, s jejíž pomocí lze upravovat výkon SSD disků podle konkrétních výkonnostních potřeb. Uživatel může zvýšit velikost rezervní oblasti využívané pro „over provisioning“, což sice zmenší celkovou kapacitu disku, ale současně se zvýší jeho celková rychlost a výkon.

 • Podpora TRIM a S.M.A.R.T:

Díky dodané podpoře funkce TRIM a technologie S.M.A.R.T. jsou disky HyperX SSD vybaveny veškerými podstatnými nástroji, které nadšenci, nároční uživatelé a hráči potřebují, aby mohli naplno využít zvýšeného výkonu pro celé PC a současně aby disk vydržel dlouhodobý provoz.

 • Technologie DuraClass:

Technologie DuraClass je souhrnem funkcí pro řízení pamětí typu NAND Flash, jež společně zajišťují spolehlivost SSD disků, jejich výkon a energetickou úspornost na světově špičkové úrovni, a právě tyto vlastnosti odlišují ovladače SandForce pro SSD od jiných ovladačů flash pamětí.

 • Sada HyperX Upgrade Kit obsahuje:

  • Acronis True Image HD – software pro migraci systému a dat

  • Montážní desku pro disk HyperX v provedení 2,5" pro instalaci do stolních počítačů

  • Externí USB rámeček pro disk HyperX

  • HyperX šroubovák s výměnnými hlavami různých velikostí

  • Datový kabel HyperX SATA
Komentáře