Toshiba představila hořčíkový notebook Portégé Z30-C

InfoTech |

Portégé Z30-C má s novými procesory optimalizovaný výkon a výdrž na baterie

Toshiba představila hořčíkový notebook Portégé Z30-CZáklad konstrukce a magneziové šasi tohoto počítače vychází z modelu Z830. Jeho bytelné provedení se osvědčilo již při prvních cestách Dana Přibáně a jeho expedice Transtrabant napříč Afrikou a Jižní Amerikou. Konkrétní kus, který projel oba tyto kontinenty, je dodnes bez jediného servisního zásahu funkční. Model Portégé Z30, který je jeho následníkem, má ještě více vyztužené šasi i víko a při hmotnosti 1,2 kg stále určuje trend v segmentu. 

Toshiba

Aktuální novinka Portégé Z30-C je osazena procesory Intel Core 6. generace, které poskytují této řadě Z vyšší výkon při doposud nejnižší spotřebě energie. Práce na cestách s výdrží téměř 16 hodin na baterii je více než komfortní. Nové procesory zajišťují navíc maximální využití prostředků a nástrojů systému Windows 10.

S novým i procesory poskytuje Z30-C rovnováhu mezi mobilitou a produktivitou. Matný 13,3″ IPS displeji má Full HD rozlišení (1 920 x 1 080 bodů) a potlačuje nežádoucí odlesky světla. Podsvícená klávesnice umožňuje práci ve slabě osvětlených místech a touchpad kombinovaný s trackpointem vychází vstříc uživatelům s různými potřebami a zvyky.

Na náš trh se nyní dostaly dvě konfigurace Portégé Z30-C. Obě jsou poháněny procesorem Core i5-6200U s podporou rychlého 256 GB SSD. Na těle přístroje jsou osazeny 3 porty USB 3.0, RGB, HDMI a konektor pro připojení k síti RJ-45, všechny v plné velikosti. Kromě toho je k dispozici vestavěná čtečka paměťových SD karet, bezdrátové rozhraní Wi-Fi a dokovací konektor, který umožňuje rychlé připojení ke všem stolním periferiím i externím monitorům. Firemní zákazníci se specifickými potřebami ocení také čtečku SMART karet. Všechny přístroje Portégé Z30 mají v ceně tříletou on-site záruku s možností opravy u zákazníka po celou dobu záruční doby.

První z dostupných konfigurací, Portégé Z30-C-10W, je osazena operační pamětí 8 GB, má předinstalovaný systém Windows 7 Professional a přibaleny DVD s Windows 10 64bit Pro. Tato varianta má v ceně také roční Záruku spolehlivosti (Reliability Guarantie). Ta zajistí zákazníkovi, že pokud mu během prvního roku od zakoupení notebook vypoví službu vinou výrobní vady, získá kromě záruční opravy také celou pořizovací cenu zpět.

Druhá konfigurace, Protégé Z30-C-13C má v základu 4 GB operační paměti a je dodávána se systémem Windows 10 Home. Tato varianta nemá v ceně zahrnut on-site servis s opravou u zákazníka, zůstává však Záruka spolehlivosti.Úvodní foto: ToshibaKomentáře