Toshiba vydá nejrychlejší SDHC paměťové karty na světě

InfoTech |

Společnost Toshiba se chystá na vydání nové řady výkonných SDXC a SDHC paměťových karet, které se budou prodávat pod novým názvem EXCERIA.

Toshiba vydá nejrychlejší SDHC paměťové karty na světěKarty EXCERIA jsou vyrobeny podle standardu zvaného SD Memory Card Standard Ver.3.0 UHS-I a některé z nich nabídnou nejrychlejší přenosovou rychlost na světě. Karty budou nejprve vydány na japonském trhu, a to v dubnu. Minimální nahrávací rychlost je v souladu s UHS rychlostní třídou 1 (minimální rychlosti pro čtení a zapisování jsou 10 MB/s) a SD rychlostní třídou 10. Karty budou vydány ve třech sériích, EXCERIA Type 1, Type 2 a Type HD, z nichž každá nabídne jiné vlastnosti.

Série s názvem Type 1 umožní čtení rychlostí 95 MB/s a zapisování 90MB/s, Type 2 umí číst stejnou rychlostí, zapisovat však dovolí pouze 60MB/s a produkty řady Type HD mají maximální čtecí rychlost 90MB/s a zapisovací 30MB/s. Nové karty také nabídnou ochranu proti kopírování CPRM. Karty EXCERIA Type 1 (možno zvolit 8GB/16GB/32GB) budou dostupné v červenci, Type 2 (16GB/32GB/64GB) v srpnu a Type HD (8GB/16GB/32GB) na přelomu dubna a května.
Komentáře