Test: Fotorámeček Transcend PF830

InfoTech |

Digitální rámeček s povedeným designem a širokou nabídkou funkcí? Pro Transcend PF830 není problém.

Test: Fotorámeček Transcend PF830Obecně trpí digitální rámečky jedním problémem, kterým je zpravidla nevkusné provedení jež se nehodí do moderního interiéru. Nejen proto nás potěšil digitální rámeček Transcend, který osloví jak zpracováním, tak i nabídkou funkcí. Celkově rámeček Transcend PF830 patří k vyšší třídě. S tím jsou nutně spjaty funkce i provedení. Základem je 8“ TFT displej s nativním rozlišením 800x600 pixelů a poměrem stran 4:3. Uživatelsky by bylo lepší osadit poměr 16:9, ale zásadní problém to není. TFT panel nabízí velmi dobré podání barev a vcelku i slušné zobrazovací úhly, které neomezují kvalitní zobrazení pouze pro čelní pohled jak tomu občas bývá.

 


Jako zdroj fotografií lze použít rozličná datová média. Základem je samozřejmě čtečka paměťových karet. Zde PF830 opět zaslouží pochvalu za širokou podporu různých formátů (viz tabulka parametrů). Jen stěží najdete kartu, kterou by rámeček nepodporoval. Dalším zdrojem obrázků může být připojený flashdisk, ale ovšem také počítač (porty USB a miniUSB). Jelikož Transcend PF830 disponuje vlastní pamětí (NAND) o rozsahu 2 GB, je možné do něj podle velikosti uložit dle velikosti slušné množství fotek.

Při práci s rámečkem jsme ocenili rychlost čtení. V případě vložení neupravených fotek pořízených z digitální zrcadlovky (12Mpx, 3-6 MB/fotka) na SDHC (class 10 a class 4) bylo čtení velice rychlé. U jiných rámečků jsme se často setkali s velice dlouhým načítání takto velkých fotek, což skutečně pohodlnému prohlížení neprospívá. PFD830 fotky načítal svižně a prohlížení tak bylo příjemné. Umístění rámečku může být jak vertikálně, tak horizontálně a interní senzor sám pozná polohou a podle toho zobrazení upraví.

V balení samozřejmě naleznete dálkový ovladač umožňující ovládání všech funkcí. S jeho pomocí lze vše v rámečku nastavit a také velice jednoduše procházet jednotlivé fotky, zvětšovat je atp. Zobrazení je možné několika styly. Primární je slideshow (obrázky se postupně mění) a statický režím, kdy je obrázek zobrazený fixně. V případě slideshow je možné využít několika z řady efektních přechodových filtrů mezi jednotlivými obrázky nebo zvolit náhodnou volbu filtru.

 


Struktura ovládacích prvků a také povedeného grafického menu v rámečku přispívá snadnému ovládání, takže nebyla potřeba ani studovat návod. Ovládací klávesy jsou umístěny také na samotném rámečku a uživatel tak není odkázán pouze na ovladač. Rámeček PF830 nabízí také funkce kalendáře, hodin a nechybí ani možnost využít budík. V kalendáři si můžete poznamenat události jako např. narozeniny, svátky atp. Praktickou funkcí je možnost definice časového horizontu, kdy má být zařízení aktivní. Jednoduše tak v době kdy jste např. běžně v práci může být zařízení vypnuté a zbytečně neběžet.

Celkově nás rámeček velmi potěšil a není mu příliš co vytknout. Provedení, design i funkce odpovídají vyšší třídě a majitel může být spokojen. Detaily jako náklonový senzor, možnost definice časového horizontu aktivace nebo rychlé čtení z karty činí z rámečku Transcend PF830 horkého kandidáta.

 

 

Transcend PF830

Barevné varianty: Black, White

Rozměry: 212mm × 172mm × 39mm, váha, 510 g

Displej: 8" 4:3 TFT LCD, 800x600 pixelů

Audio out:  0.5 W repro

Porty: USB - 1x standard A-Type, 1x mini B-Type

Interní paměť: 2 GB NAND Flash

Podporované audio fomáty: MP3, WMA (Non-DRM), WAV

Podporované video formáty: Motion JPEG (AVI & MOV; až 720x480 @ 30FPS)

Foto formáty: DSC JPEG (up to 9000 x 6750 pixelů)

Podporované paměťové karty: SD/SDHC/MMC/CF/microSD/M2/MS/MS PRO/MS Duo/MS PRO Duo/MS PRO-HG Duo

Záruka: 2 roky

Cena: 2 202 Kč

Zapůjčil: Transcend
Komentáře