Viděli jsme nejtenčí notebook na světě Dell Adamo XPS

InfoTech |

Podařilo se nám získat záběry Dell Adamo XPS, který je zřejmě nejtenčím notebookem na světě. Dokonce i MacBook Air si vedle tohoto atleta bude připadat jako obézní milovník polehávání u televize.

Viděli jsme nejtenčí notebook na světě Dell Adamo XPSVčera jsme měli možnost se krátce, ale o to intenzivněji seznámit s velmi specifickým produktem společnosti Dell. Notebook Adamo XPS se vyznačuje inovátivním provedením, na němž vás na první pohled nejprve zaujme jeho naprosto minimalistická tloušťka v zavřeném stavu, která se pohybuje pod hranicí 1 cm. V "nejtlustším" místě, pokud zde vůbec toto vyjádření lze použít, je totiž jen o chlup vyšší než USB konektor. Pro ještě bližší představu dodáme, že pokud byste se chtěli dostat na tloušťku běžného notebooku, museli byste na sebe naskládat tři zařízení Dell Adamo XPS. A tady bezpochyby zbledne závistí i MacBook Air.

Nezvyklá rozevírací konstrukce s nakloněnou klávesnicí by měla přispět k lepší ergonomii a usnadnit chlazení tohoto "hubeňoura". K odklopení víka výrobce použil jak jinak než stylový dotykový mechanismus, jež po patřičném úkonu otevře integrované zámečky v displejové části. Tělo Adamo XPS je vyhotoveno z broušeného hliníku, jež celé konstrukci zajišťuje potřebnou pevnost a dále zlepšuje charakteristiky chlazení. Kovové jsou i klávesy - nutno dodat, že finální výsledek designérského snažení zde působí skutečně exkluzivním dojmem.

Přesnou hardwarovou konfiguraci Dell Adamo XPS zatím z oficiálních pramenů neznáme, ale mělo by se jednat o ULV platformu od Intelu, která bude vybavena 4 GB operační paměti a 128 GB SSD diskem. K dispozici je zde i integrovaná webová kamera s funkcí rozpoznávání obličeje majitele, jako operační systém byla použita Windows 7. Zařízení údajně nabídne výdrž kolem 2,5 hodin provozu na jedno nabití tříčlánkové baterie.

Přístroj není primárně určen pro český trh, existuje však určitá šance, že by se zde mohlo několik kousků tohoto designérského skvostu objevit. Jeho cena by se v tom případě pohybovala přibližně mezi 65000 a 70000 korunami (~2500 až 2700 euro).

Dell Adamo

Dell Adamo

Dell Adamo

Dell Adamo
Komentáře