Western Digital uvádí ukládací řešení pro NAS servery

InfoTech |

Tři nové produkty poskytují optimální výkon, odolnost, kapacitu a dostupnost pro male firmy i pro ty, kdo pracují doma

Western Digital uvádí ukládací řešení pro NAS serverySpolečnost Western Digital představila řadu optimalizovaných úložišť pro prostředí NAS pro malé firmy a práci doma. Mezi novinkami je i vůbec první SSD řady WD Red, které posílí výkon a možnosti vyrovnávací paměti v prostředí hybridních zařízení NAS, a HDD disky WD Red a WD Red Pro s kapacitou 14 TB. 

Western Digital

Výkon SSD pro virtualizaci a vysokorychlostní Ethernet

Virtualizace a 10Gb ethernetová síť se stávají podstatným rysem a standardem v moderních systémech NAS. Dosahované rychlosti disků SSD jsou klíčovým prvkem, jak omezit zpomalení výkonu. Prostředí NAS vyžaduje odolná úložiště s vysokou rychlostí přístupu a kapacitou. Nově uvedené disky Western Digital využívají prověřenou spolehlivost produktového portfolia WD Red a jsou navrženy tak, aby u koncových uživatelů přeměnily slabá místa na benefit.

Při využití nového SSD disku WD Red SA500 pro vyrovnávací paměť u systémů NAS dojde k podstatnému omezení zpomalování výkonu. Nové HDD disky WD Red a WD Red Pro pak u stejného zařízení NAS nabídnou vice ukládacího prostoru.

Produktové specifikace nových disků WD Red

WD Red SA500 NAS SATA SSD

Nejnovější SSD disk WD Red SA500 NAS SATA SSD je navržený na míru potřebám uživatelů úložišť NAS a nabízí kapacitu od 500 GB až do 4 TB (platí pro 2,5palcový formát). Tento disk vytváří prostředí optimalizované pro 10GbE sítě a pro vyrovnávací paměti u systémů NAS a zajišťuje rychlejší přístup k často používaným souborům. Disk vykazuje vysokou odolnost v prostředích náročných na čtení a zápis dat, jak je vyžadováno u NAS úložišť v nepřetržitém provozu. Disk podporuje OLTP databáze, prostředí s více servery, renderování fotografií a zpracování videa v rozlišení 4K a 8K.

WD Red NAS Hard Drive

Nový HDD disk WD Red s kapacitou 14 TB doplňuje zmíněný WD Red SA500 NAS SATA SSD a je určen pro využití v systémech NAS s až osmi pozicemi pro disky. Ideální pro malé firmy i práci doma v nepřetržitém provozu. Disk dosahuje hodnot pracovního zatížení až 180 TB/rok.

WD Red Pro NAS Hard Drive

WD Red Pro HDD, obdobně jako WD Red HDD, zvyšuje výkon systémů NAS s vysokým pracovním zatížením, má kapacitu až 14 TB a podporuje NAS s až 24 pozicemi pro pevný disk. Využívá technologii 3D Active Balance a umožňuje opravu chyb díky technologii NASwareÔ 3.0. Disk se také vyznačuje zvýšenou spolehlivostí.

Cena a dostupnost

WD Red SA500 SSD bude dodáván v kapacitách od 500 GB až do 2 TB ve formátu M.2. Evropské ceny začínají podle kapacit na 95 € až po 359 €. Ceny u 2,5palcového formátu WD Red SA500 SSD v kapacitách 500 GB až 4 TB budou začínat na 95 € až po 799 €. Uvedené disky budou k dostání prostřednictvím sítě vybraných prodejců a resellerů a také na internetovém obchodě WD store.

HDD disky WD Red s kapacitou 14 TB budou k dostání v Evropě v cenách od 539 €. WD Red Pro HDD 14 TB pak od 629 €.Úvodní foto: Western DigitalKomentáře