Wi-Fi router pro domácnosti s technologií MU-MIMO

InfoTech |

ASUS představil dvoupásmový Wi-Fi router RT-AC58U třídy AC1300 poskytující připojení s celkovou rychlostí až 1 267 Mb/s

Wi-Fi router pro domácnosti s technologií MU-MIMONovinka disponuje čtyřmi externími anténami, díky nimž poskytuje kvalitní pokrytí bezdrátovým signálem. Router také podporuje technologii MU-MIMO (multi-user MIMO), která operuje s kompatibilními MU-MIMO zařízeními tak, aby jejich společným výkonem bylo dosaženo co nejvyšší možné rychlosti připojení. Výkonný čtyřjádrový procesor v kombinaci s rychlou 128MB operační pamětí typu DDR3 dává routeru RT-AC58U multifunkční schopnosti a zaručuje plynulý výkon i pro úkoly náročné na šířku pásma, jako například streamování 4K UHD videa. 

ASUS

Pro domácnosti s mnoha zařízeními

Model RT-AC58U řeší problém přetížení Wi-Fi v domácnosti způsobený rychle se rozrůstající soustavou připojených zařízení. Kombinuje moderní technologie a výkonný hardware, aby poskytoval lepší výkon i dosah a snadno tak obsloužil i přetížené domácí sítě a zajistil rychlé a spolehlivé připojení pro všechna zařízení.

Technologie MU-MIMO pomáhá zlepšit celkový výkon sítě propojením kompatibilních zařízení MU-MIMO a jejich společným výkonem dosahuje maximální možné rychlosti bez zpomalení sítě. Navýšení počtu zařízení, která mohou být připojena současně, je dosaženo pomocí paměti Flash 128 MB a operační 128MB paměti DDR3.

Výkonný hardware pro stabilní a rychlou Wi-Fi

ASUS RT-AC58U poskytuje uživatelům výhodu a rychlost dvoupásmové Wi-Fi, se současnou rychlostí až 400 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz, což představuje celkovou kombinovanou šířku pásma až 1 267 Mb/s.

Čtyřjádrový procesor A7 optimalizuje připojení k internetu a pomáhá překonat slabá místa mezi internetem a domácí sítí, čímž zajišťuje plynulý a stabilní výkon, který je dostatečný i pro tak náročné širokopásmové multimediální úlohy, jako je streamování 4K UHD videa.

Zásluhou čtyř externích antén s vysokým dosahem (5 dBi) nabízí RT-AC58U široké pokrytí signálem. Technologie ASUS AiRadar pak zaměřuje signál Wi-Fi s cílem minimalizovat rušení a zlepšit sílu signálu.

RT-AC58U disponuje také jedním portem USB 3.0, který umožňuje uživatelům přístup k souborům uloženým na paměťových USB 3.0 zařízeních až 10krát rychleji, než u zařízení se starším rozhraním USB 2.0. Pomocí USB portu lze sdílet tiskárnu nebo úložiště či přes něj připojit 3G/4G modem.

Dostupnost a cena

Router se v Česk0 republice a na Slovensku prodává za 2 599 Kč, resp. 95,90 euro s DPH.Úvodní foto: ASUSKomentáře