XiaomiForSale.com přináší na trh výkonný telefon Mi4i

InfoTech |

Online obchod XiaomiForSale.com uvede na evropský trh nový smartphone Xiaomi Mi4i.

XiaomiForSale.com přináší na trh výkonný telefon Mi4iSmartphone Xiaomi Mi4i vychází z přístroje Mi4, který byl donedávna vlajkovou lodí tohoto výrobce a ve výkonnostních testech za sebou nechával i mnohem dražší telefony nejrenomovanějších výrobců. Model Mi4i si z jeho konstrukce a vlastností odnáší to podstatné a nabízí ještě dostupnější variantu telefonu, který uspokojí naprostou většinu uživatelů, včetně těch, kteří tráví mnoho času hraním graficky náročných 3D her.

Mi4i

Od původního modelu Mi4 se na první pohled liší celoplastovou konstrukcí bez kovového rámečku. Použití celoplastového pouzdra nemá negativní vliv na odolnost telefonu. Aby to inženýři v Xiaomi dokázali, nechali projít nový model Mi4i náročnými testy, které ověřily odolnost přístroje proti pádům, mechanické zátěži i vodě. Použití nového šasi zároveň umožnilo přibližně o 1 mm zeštíhlit jeho konstrukci na 7,8 mm a snížena byla i jeho hmotnost na 130 g.

Samozřejmostí zůstává mimo jiné také WI-Fi, Bluetooth 4.1, GPS s předinstalovanými mapami Google, FM rádio a přehrávače videa i hudby. Datovou komunikaci zajišťuje kompatibilita se standardem WCDMA a LTE na frekvencích 1 800 a 2 300 MHz.

Namísto čtyřjádrového procesoru Snapdragon 801 je novinka osazena 64bitovým osmijádrovým srdcem Snapdragon 615 taktovaným na 1,7 GHz s podporou 2 GB operační paměti a 16 GB datového prostoru. Velikost i provedení displeje bylo zachováno, takže přední část velkého 5“ Full HD displeje chrání sklo Gorila Glass odolné proti poškrábání. Zadní fotoaparát s bleskem má rozlišení 13 MP, umožňuje natáčení videa ve Full HD a přední selfie fotoaparát má rozlišení 5 MB. Baterie s kapacitou 3 120 mAh poskytuje dostatek energie pro celodenní využití. Všechny funkce zajišťuje operační systém Android v5.0.2 (Lollipop) s nadstavbou MIUI, jejíž kompletní lokalizaci do češtiny, slovenštiny i dalších evropských jazyků zajišťuje a organizuje česká komunita MIUI.

Telefon Xiaomi Mi4i je již nyní možné objednávat na serveru XiomiForSale.com za 7 020 Kč, respektive 256 €. V první fázi bude dostupná bílá varianta a později se předpokládá také naskladnění dalších barev, tedy černé, růžové, modré a žluté.Úvodní foto: XiaomiKomentáře