Zakřivený herní monitor s obnovovací frekvencí 144 Hz

InfoTech |

ASUS představil 27“ herní monitor ROG Strix XG27VQ se zakřiveným panelem s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 144 Hz

Zakřivený herní monitor s obnovovací frekvencí 144 HzNovinka je určena speciálně pro hráče multiplayer online her, jako League of Legends nebo Dota 2. Nabízí technologie Extreme Low Motion Blur a Adaptive-Sync (FreeSync), které eliminují trhání obrazu a rozmazání pohybu. Jeho herní design zaměřený na hráče spojuje integrované osvětlení ASUS Aura RGB a světelnou projekci, která umožňuje promítat vlastní signaturu, čímž dodá unikátní atmosféru hernímu prostředí nebo LAN party.  

ASUS

ROG Strix XG27VQ se vyznačuje zakřivením 27“ panelu, díky čemuž rozšiřuje zorné pole uživatele, který se tak může ještě více ponořit do hry. Zásluhou zakřivení je každý bod obrazovky od očí hráče vzdálen stejně, což znamená pohodlné sledování obrazovky nejen při nekonečných herních maratónech ale i pohlcující zážitky při sledování filmů.

Díky obnovovací frekvencí 144 Hz nepředstavují rychle se pohybující obrazy pro ROG Strix XG27VQ žádný problém. Ke zpožďování obrazu nedochází, což ocení nejen hráči FPS stříleček a závodních titulů, ale i strategických her či sportovních titulů. ROG Strix XG27VQ je vybaven technologií Extreme Low Motion Blur od firmy ASUS, která eliminuje šmouhy a rozmazání pohybu, takže objekty v pohybu jsou ostřejší. Technologie Adaptive Sync (FreeSync) přináší jemnější a rychlejší herní obraz. Eliminuje totiž díky synchronizaci s grafickou kartou PC trhání a zasekávání obrazu a zároveň minimalizuje vstupní zpoždění.

Se svým výrazným aerodynamickým designem a tříramenným stojanem pokračuje ROG Strix XG27VQ v designovém odkazu monitorů ROG. Je také vybaven osvětlením ASUS Aura RGB umístěným na zadní straně a nabízí několik režimů osvětlení, které poskytují nadčasovou a stylovou kulisu pro jakékoli herní prostředí.

ROG Strix XG27VQ disponuje také jedinečným prvkem světelné projekce, který umožňuje hráčům vytvářet a přizpůsobovat vlastní světelnou signaturu. Součástí balení jsou i dvě šablony loga ROG a jedna čistá šablona, kterou si uživatelé mohou pomocí přiloženého markeru upravit podle svých představ, vytvořit si svoji vlastní světelnou projekci na plochu pod monitorem a ozvláštnit si tak své herní prostředí.

ASUS GamePlus a ASUS DisplayWidget

ROG Strix XG27VQ je vybaven klávesovou zkratkou ASUS GamePlus pro vylepšení přímo ve hrách. Překryvná grafika křížového zaměřovače nabízí čtyři různé možnosti, zatímco časovač umístěný v levé části obrazovky pomáhá hráčům sledovat uplynulý čas. Počitadlo FPS informuje o plynulosti aktuální hry a funkce zarovnání zobrazí na obrazovce tři zarovnávací čáry v každém rohu monitoru, takže při vytváření konfigurace využívající více monitorů již uživatelé nemusejí odhadovat správné zarovnání.

ASUS DisplayWidget je intuitivní softwarový nástroj, který umožňuje hráčům vyladit nastavení nebo konfigurovat funkce ASUS GameVisual, App Sync a Blue Light Filter. Zatímco nastavení těchto nástrojů lze provést prostřednictvím OSD nabídky (On-screen Display) nebo navigačního joysticku a tlačítek, ASUS DisplayWidget umožňuje přístup a používání těchto nastavení mnohem rychleji a jednodušeji. Technologie GameVisual poskytuje až sedm přednastavených režimů zobrazení (MOBA, RTS / RPG, FPS, sRGB, Racing, Krajina a Kino) pro optimalizaci vizuálních zobrazení v různých typech her.

Dostupnost a cena

Monitor ROG Strix XG27VQ se již v Česku a na Slovensku prodává za 11 990 Kč, resp. 449 euro s DPH.Úvodní foto: ASUSKomentáře