CES 2009: Navigace do každého bagu

LifeStyle |

Pro golfové nadšence připravil Garmin navigaci Approach G5, s TomTomem si naopak užijeme pohodlí auta.

CES 2009: Navigace do každého baguGarmin na CESu pokračoval ve své expanzi do segmentu navigací pro volný čas a fitness, Garmin Approach G5 nabídne golfistům přesnou vzdálenost na střed greenu i další klíčové informace o hřišti, které by měly pomoci i mimo hřiště - třeba s výběrem vhodného klubu, kde si dopřejete svůj hole-in-one.

Garmin Approach G5

Navigace s 3“ displejem nabídne dva pracovní režimy - Play a Preview. Při hře hráč vidí svoji přesnou pozici, údaje o greenu, farwayích, překážkách i závadách. Navigace rovněž nabídne pomoc při řešení některých herních situací.

Garmin Approach

Approach G5 má samozřejmě zatím předinstalovány pouze golfová hřiště USA s detailním vektorovým mapováním.  Seznam hřišť je k dispozici i na stránkách Garminu, kde budou k dispozici postupně i další hřiště v podobě updatu ke stažení. G5 napájí dvojice AA baterií, její hmotnost je 6,8 a shoduje se s pravidly R&A a USGA.

Eclipse AVN4430

TomTom představil výsledek svého partnerství s Fujitsu Ten, kterým je  jednoduchá integrace zařízení TomTom do vozidla prostřednictvím audio, video a propojovacího systému Eclipse AVN4430. Navigaci TomTom lze však kdykoli vyjmout z palubní desky a použít ji jako samostatnou navigaci v jiném automobilu. Uživatelé mají samozřejmě k dipozici aktuální mapové podklady včetně technologie Map Share, která umožňuje řidičům okamžitě tvořit úpravy map a sdílet je s ostatními. 4,3“ dotyková obrazovka slouží k ovládání všech navigačních funkcí a multimediálního systému vozidla, který zahrnuje CD/DVD přehrávač, iPod audio, iPod video i USB. Díky Bluetooth handsfree lze připojit i mobilní telefon. Polovestavěný PND TomTom pracuje s rozšířenými mapami Tele Atlas.
Komentáře