Certina DS Podium Big Chrono GMT

LifeStyle |

Na světě existuje málo hodinářských značek, které jsou přímo spjaty nejenom s motorovým průmyslem, ale také přímo se závody formule 1. Kromě značek TAG Heuer či Oris je to také Certina.

Certina DS Podium Big Chrono GMTPrávě švýcarská Certina, vlastněná kolosem Swatch Group, s motorovým průmyslem spolupracuje opravdu velkou řádku let. Největší slávy dosáhla díky kooperaci s týmem „BMW Sauber F1 Team“ a piloty, kteří značku reprezentují. Dlouhodobě je to Robert Kubica a nově také Pedro de la Rosa, přičemž oba dva si vysloužili svou limitovanou edici quartzových hodinek. V kolekcích této značky tedy rozhodně nechybí dynamika, sport-chic či ultra sportovní design a samozřejmě přesnost, kterou mají na starosti kalibry ETA, ze stejného koncernu. Na výběr je z mechanické i quartzové verze. Právě quartzovým strojkem disponuje i DS Podium Big Chrono GMT s referenčním označení C001.639.16.037.00.

 

 

 

Jedná se o ocelové hodinky (316L) s průměrem pouzdra dosahujícím 42 mm. Z přední strany jej chrání safírové sklíčko a zespodu pak šroubovací dýnko, které zaručí 100 metrovou vodotěsnost. Stříbrný číselník se sčítači pak působí opravdu krásně kontrastně ke koženému řemínku. Uložený quartzový kalibr ETA nabízí kromě indikace přesného času, které je doplněné o datum, také velmi oblíbený chronograf a praktický ukazatel času v jiné časové zóně  (GMT funkci). Zkosenou leštěnou lunetu zvýrazňuje tachymetrická stupnice, která ve spojení se sekundovou ručkou chronografu dokáže určit rychlost automobilu na kilometrové trase. Pro možnost odečíst čas i v šeru jsou indexy a dvojice hlavních ruček ošetřeny luminiscenční vrstvou.

 

Cena: cca 15 000 Kč

 

www.koscom.cz

 


Komentáře