Chytré sportovní hodinky HANNspree SW68

LifeStyle |

Od společnosti HANNspree najdeme na trhu spoustu zajímavých tabletů, chytrý telefon, monitory (včetně dotykových) a různá externí zařízení, přenosná PC či Bluetooth reproduktor. A nově také sportovní hodinky SW68, k nimž se nabízí i aplikace pro Android či iOS.

Chytré sportovní hodinky HANNspree SW68Chytré sportovní hodinky  HANNspree SW68 jsou entry-level produktem z řady obdobných výrobků, které společnost HANNspree uvedla, resp. plánuje uvést na trh.

Hodinky SW68 mají moderní kulatý OLED displej o úhlopříčce 0,68 palců (1,72 cm) s ochranou před poškrábáním a namočením, na němž se zobrazuje i text a malé ikony. Mají rozměry 25,7 x 3,8 x 1 cm a váží 22 gramů. K dispozici jsou dva pogumované pásky, jeden černý a jeden modrý. Stejné dva stejných barev jsou i pro zavěšení kolem krku. To se hodí zejména pro ty, kteří – podobně jako já – neradi nosí hodinky na zápěstí.

Baterie 50 mA/H by měla v pohotovostním režimu vydržet pět až osm dnů podle využití. Nabíjí se přes přiložený USB kabel a nabíjení trvá zhruba hodinu. Synchronizace dat z jednotlivých aplikací se provádí přes Bluetooth (4.0 BLE), ale data vydrží uložená v hodinkách dvacet dní, takže není nutné synchronizovat údaje příliš často.

Poté, co si uživatel hodinky nastaví, lze využít těchto možností: upozornění na hovory a zprávy, krokoměr (a zápis vzdáleností), sledování hmotnosti a hubnutí (včetně počítání kalorií), monitoring spánku, nechybí samozřejmě budík. Přepínat mezi jednotlivými funkcemi lze jen klepnutím na displej. Přehledy je možné zobrazit v různém časovém rozmezí, defaultně je nastaven denní přehled.

Smartwatch HANNspree SW68Hodinky jsou vybaveny i tzv. G-senzorem, jinak řečeno akcelerometrem nebo také gravitačním čipem. Nechybějí ani vibrace pro různá upozornění podle vlastní volby. Co se týká procesoru, je zde MCU NRF51822, ARM Cortex M0 16 GHz.

Jednotlivé výsledky a měření lze pak propojit s mobilní aplikací. Aplikace iOS se dá stáhnout přímo na App Store, aplikace pro Android pak přímo ze stránek Hannspree. Podporována jsou však jen zařízení s Android verzí 4.3 a vyšší. Aplikace má velikost 2,38 MB. Lze stahovat i přes QR kód na stránkách společnosti.

Na stránkách Hannspree jsou ke stažení v PDF i seznam technologických specifikací a návod k rychlému nastavení hodinek a aplikace. Možné také je přehrát si krátké seznamovací video na YouTube.

 V zahraničí se prodávají kolem 30 britských liber, tedy něco málo přes 800 korun českých. Což znamená, že za cenu např. Apple Watch byste koupili deset HANNspree hodinek. Samozřejmě za tu cenu nejde očekávat vysoce technologické zařízení, ale pro středně nároční uživatele jsou hodinky dobrou volbou, včetně možnosti vyjmout jejich tělo z původního pásku a zavěsit si je kolem krku. Velmi dobře se hodí, pokud se snažíte snížit hmotnost převážně chůzí nebo běháním.Úvodní foto: HANNSpreeGalerie

Komentáře