Hodinky Luděk Seryn

LifeStyle |

Hodinařina byla v Čechách zaběhnutým oborem, který se v průběhu posledních let stále více vytrácel. Na pomoc oživit toto krásné řemeslo přispěchal český hodinář Luděk Seryn!

Hodinky Luděk SerynToužíte po hodinkách ze zlata? Ze stříbra? S diamanty? Není problém. Luděk Seryn vystudoval nejenom klenotníka, hodináře, ale také umí pracovat s drahými kameny a na míru vám dokáže ručně zhotovit téměř cokoli. Hranaté hodinky, soudkovité a nově i ty s kulatým pouzdrem. Prostě zlaté české ručičky, které nejenom že vyrábí hodinky v malých limitovaných sériích, ale dokáží připravit i solitér, který se už nikdy nikde jinde neobjeví a na vašem zápěstí tak bude zářit světový unikát. Všechny hodinky však bude sdružovat jméno jeho hodinářské dílny, a to „One man company“ a hlavička LS.

 


Luděk Seryn si pro své hodinky si vyrábí vše ručně, tedy kromě strojku, kterým je švýcarská ETA 2824. Tento kalibr vůbec poprvé uložil do pouzdra ze stříbra, ale k dispozici byly také modely zlaté a to o velikosti 35 x 30 mm. Za prozkoumání stojí nejenom specifické široké hůlkové ručky vlastní výroby, ale také stěžejky a tvary jejich nožek. Velmi zajímavý je i fakt, že uložené křemičité sklo není lepené, ale fasetované.

 


Uložená ETA 2824 patří mezi legendární švýcarské strojky s automatickým nátahem. Ten tedy získává pomocí rotujícího vahadla, které dokáže hodinky natáhnout až na 42 hodin. Pracuje na 4Hz frekvenci, takže jeho oscilátor vykoná 28 000 kmitů za hodinu. Tento 25 kamenný strojek je léty osvědčeným výběrem a zárukou funkčnosti.

 


Ceny hodinek od 60 000 Kč za provedení ve stříbře a od 140 000 Kč za provedení ve zlatě


www.serynwatches.com

Související články
Komentáře