Invicta Subaqua IV

LifeStyle |

Ve dnech 18. až 25.03. 2010 proběhne ve švýcarské Basileji největší veletrh hodinek a šperků. Samozřejmě nebude chybět ani slavná značka Invicta. A čím láká své návštěvníky? Jedním z modelů, o kterých informovala odbornou veřejnost předem, je Subaqua IV.

Invicta Subaqua IVJedná se o skutečně robustní hodinky, jejichž ocelové pouzdro má průměr neuvěřitelných 52 mm a potěší černou a jednosměrně otočnou lunetou, která napovídá, že se jedná o hodinky určené k potápění. To podtrhují i luminiscenční indexy a ručky, které si společnost sama vyrábí s označením Tritnite. A vodotěsnost? Zaručeně dostatečná - do 500 metrů se bezesporu jen tak neponoříte. Potápěče také potěší robustní ocelový řemínek s výčnělky, které jsou umístěny i na lunetě a usnadňují manipulaci pod vodou v rukavicích. Kvůli vodotěsnosti je šroubovací korunka vybavena ochranným můstkem a tlačítka chronografu mají šroubovací kryt.

 


Hodinky Subaqua IV jsou samozřejmě určeny náročnějším uživatelům. Disponují automatickým kalibrem, který využívají slavné značky jako např, TAG Heuer, Longines, Epos, Porsche Design či Maurice Lacroix. Jedná se o legendární a léty prověřený kalibr ETA Valjoux 7750, který je rozpoznatelný na první pohled. Tento tradiční „automat“ ze 70. let disponuje funkcí chronografu, která je doplněna o indikaci data v apertuře děrovaného číselníku na pozici 3. Chronograf doplňuje nadstandardní výbava v podobě tachymetrické stupnice. Průhled na strojek pak umožňuje transparentní dýnko, skrze které je možné sledovat nejen otáčky rotoru samonátahu, ale také pohyb setrvačky pracující 28 800 kmity za hodinu, což znamená, že hodinky pracují s přesností na 1/8 sekundy.

Cena: cca 82 000 Kč

www.manilla.cz
Komentáře