Jaermann-Stübi Seve Ballesteros

LifeStyle |

Golfová legenda Severiano Ballesteros a firma Jaermann & Stübi přišli s jedinečnou a limitovanou sérií hodinek. Vycházeli přitom z řady golfových hodinek společnosti J&S, jejichž pouzdro ale tentokrát vykovali z golfových holí, které používal slavný golfista Seve Ballestros, když v roce 1991 vyhrál golfový turnaj Chunichi Crowns Open.

Jaermann-Stübi Seve BallesterosSérie je omezena na pouhých 50 kusů, z nichž každý obsahuje kousek kovu ze Sevovych holí z Chunichi Crowns Open (díl japonské golfové série), kterou Seve Ballesteros v roce 1991 vyhrál 275 údery (5 pod par). A hole, se kterými tenkrát hrál, byly překovány do podoby padesáti hodinkových pouzder pro výrobu limitované série Seve Ballestros.

JS BallesterosPro tento účel byla vyvinuta speciální metoda ve formě multifázového procesu ve spolupráci s universitou Univerzitou RWTH v Aachenu a Vysokým učením technickým Dr. Bergfelda Schmieda v německém Solingenu. Prvním krokem byla analýza hlav holí, jejímž účelem bylo získat slitinu, která by splňovala požadavky na hodinkové pouzdro a současně umožnila hladké odlévání nevytvářející dutiny. Po rozsáhlých testech se týmu podařilo naporcovat a roztavit různé hole tak, aby z každé hole vznikl jeden ingot. Tyto odlitky byly pak při teplotě kolem 1200 °C vykovány na hodinková pouzdra. Každé hodinky z této série jsou tak tedy spojeny s konkrétní holí, kterou Seve Ballesteros používal, když v roce 1991 vyhrál turnaj Chunichi Crowns Open v Japonsku.

Jako všechny modely od firmy Jaermann & Stübi i hodinky Seve Ballesteros obsahují jak automatický hodinkový strojek, tak patentovanou komplikaci v podobě mechanického počítadla golfových úderů. Ta umožňuje hráči počítat údery potřebné k dosažení jamky, sčítat dosažená skóre a po skončení hry je porovnávat s vlastním handicapem. Hodinkové sklíčko, kroužek a celé pouzdro jsou tmavě modré, protože ta je oblíbenou barvou Seve Ballestrose. Každý kus má své speciální číslo a golfová hůl, která byla použita pro jeho výrobu, je vyryta na zadní stěně pouzdra. Kromě toho samozřejmě majitel dostává certifikát podepsaný Seve Ballesterosem, o pravosti hole použité na výrobu těchto hodinek.


JAERMANN & STÜBI Seva Ballestros limited edition

Barva ciferníku: modrá
Strojek: mechanický
Typ strojku: kalibr A10 s platformou JS02
Průměr: 44 mm
Pouzdro: nerezová ocel (golfové hole)
Tah/Řemínek: kaučuk
Sklíčko: safír
Vodotěsnost: 100 m
Záruka: 24 měsíců
Cena: 420 000 Kč

www.lbsprague.cz

Související články
Komentáře