Messerschmitt na zápěstí

LifeStyle |

Hodinky se jménem slavných stíhacích letedel konečně i na českém trhu!

Messerschmitt na zápěstíLicenci na jméno Messerschmitt nezískal nikdo jiný, nežli legendární německá hodinářská legenda Aristo z Pforzheimu, která započala svou dráhu již v roce 1907. Po jejím krachu ji nedávno vzkřísil Hansjörg Vollmer, jehož rodina je slavným německým výrobcem pouzder a tahů. Společnost Aristo se nejdříve sama proslavila na poli tradičních leteckých hodinek a nyní své zkušenosti uplatňuje u moderních hodinek se jménem nejznámějšího stíhacího letounu Luftwaffe na číselnících. Pro milovníky letectví a sběratele je také důležité to, že na hodinkách Messerschmitt lze vždy najít vyobrazení letounu, podle kterého se jmenuje, a tak nejsou výjimkou modely 2. světové války, jako Bf 109 či slavný Me 262 Schwalbe, který byla vůbec prvním operačně nasazeným bojovým letounem s proudovým motorem.

 


 

Letecké pozorovací hodinky Messerschmitt využívají velmi kvalitní ocelová či titanová pouzdra, která jsou osazena kvalitními švýcarskými strojky. Ty jsou na rozdíl od mechanicky založené značky Aristo quartzové. Využitý je povětšinou tří ručkový kalibr s datem Ronda 515 nebo chronograf Ronda 5030. 

Modelem Messerschmitt 262-M připomíná značka právě legendu s motorem BMW 003, jehož výroba započala už před válkou v roce 1938, avšak do služby byl letoun zařazen až v roce 1944. V tomto případě zdobí jeho podobizna tušově černý číselník s tradičním vyznačením indexů a dýkovitých ruček, jež jsou ošetřeny bílou či žlutou luminiscenční vrstvou pro lepší viditelnost ve tmě. Jak již bylo řečeno, je osazený quartzový kalibr Ronda 515, který se stará o indikaci času a data, které je zobrazováno vedle číslice 3. Samotné 41mm pouzdro je vyrobené z titanu a umístěno na koženém řemínku. Vlhkotěsné jsou do 5 ATM.

 

Cena: 5680 Kč

www.protime-sro.cz

 
Komentáře