Recenze: Rotary Editions 500C

LifeStyle |

Nový model Rotary Editions 500C patří mezi velké luxusni hodinky, které na svého majitele bezesporu upozorní.

Recenze: Rotary Editions 500CSpolečnost Dušák představila zajímavou novinku v podobě jen stěží přehlédnutelných hodinek Rotary. Nový model Rotary Editions 500C patří mezi velké hodinky, které na svého majitele bezesporu upozorní. Luxusní doplňek je dostupný ve dvou velikostních provedeních a my jsme měli možnost vyzkoušet větší variantu, jejíž pouzdro má průměr úctyhodných 43 mm.

Základem hodinek je mechanický strojek v provedení skeletonu. Majitel tak může vidět dění v hodinkách skrze ciferník. Všechny indexy na ciferníku, včetně loga výrobce a číslic hodin jsou vytvořeny fosforeskující látkou. V noci jsou tak velmi dobře čitelné. Svítící látka sice není dlouhodobě svítivá (jako např. SuperLuminova), ale svůj účet splní. Safírové sklíčko potěší za každé okolnosti.

Pouzdro je v provedení oceli potažené titanem. To hodinkám propůjčuje velice netradiční vzhled. Díky velkému kovovému pouzdru a mechanickému strojku jsou hodinky na ruce skutečně cítit . Naproti tomu, pokud přecházíte na Rotary 500C z digitálních hodinek, váha vás asi trochu zaskočí. Mechanický strojek je vybaven samonátahem, takže dostatečnou energii dodá denní nošení. Samozřejmě je možné hodinky natáhnout i klasickou cestou. V tomto směru potěšila korunka, která neprokluzuje a z případného natáhnutí strojku nečiní noční můru, jak tomu je u některých hodinek.

Hodinky Rotary Editions 500C jsou titulovány označením Delphine, což má představovat jejich vodotěsnost. Výrobce ovšem neudává do kolika metrů – pokud jsou hodinky označeny jako vodotěsné, uživatel s nimi může do deště i do vody. Což je sympatické oproti konkurenci, kde je nutné sledovat typ vodotěsnosti. Rotary model 500C je možné využit i pro potápění s výjimkou toho hlubinného. Tomu napovídá také šroubovací korunka, které pomáhá udržet vodotěsnost za všech podmínek.

Vodě také vychází vstříc kaučukový řemínek, který oceníte i mimo vodní prostřední. Potěšilo nás, že jeho úpravu zvládne každý naprosto bez problémů díky důmyslnému systému. Hodinky na ruce udrží bezpečná překlapávací spona často využívaná u potápěčských hodinek.

Rotary Editions 500C jsou zajímavé a jen stěží přehlédnutelné hodinky, které se hodí do společnosti, ale také pro aktivní trávení volného času a to včetně vodních sportů. Provedení skeletonu umožňuje sledovat chod mechanického strojku a činí tak z Editions 500C také výzvu pro nadšence mechanických hodinek.

Barva ciferníku: skeleton
Strojek: mechanický automat
Typ strojku: mechanický
Průměr: 43 mm
Pouzdro: Nerezová ocel + titan
Tah/Řemínek: Kaučuk
Sklíčko: Safír
Vodotěsnost: potápění (vyjma hlubinného)
Záruka: 24 měsíců
Cena: 14 980 Kč
www.dusak.cz

Související články
Komentáře