Tissot Tactile T-Touch

LifeStyle |

Multifunkční hodinky jsou zpravidla známé „digitálky“. Společnost Tissot však dokázala, že to jde i jinak. Jejich modely řady T-Touch jsou důkazem, že výborné zpracování a nadstandardní funkce lze aplikovat i na ručičkové hodinky. Takže ani vyznavači klasických hodinek nejsou ochuzení o model s řadou funkcí.

Tissot Tactile T-TouchMultifunkční hodinky jsou zpravidla známé „digitálky“. Společnost Tissot však dokázala, že to jde i jinak. Jejich modely řady T-Touch jsou důkazem, že výborné zpracování a nadstandardní funkce lze aplikovat i na ručičkové hodinky. Takže ani vyznavači klasických hodinek nejsou ochuzení o model s řadou funkcí.
Hodinky jsou k dispozici ve dvou variantách zpracování pouzdra – titan nebo ocel. Pokud plánujete velké cesty a hodinky budete skutečně trápit, určitě se vyplatí investice do titanu, který je nejen pevnější a odolnější, ale také podstatně lehčí. Sklíčko je safírové, takže relativně ve srovnání s těmi běžnými či minerálními odolné proti poškrábání. Na výběr je poměrně velká nabídka řemínků a tahů, můžete tak vybírat z ocelového či titanového tahu, koženého řemínku nebo pryžového pásku. Všechna řešení mají své výhody i nevýhody. Pryžové pásky jsou optimálním řešením v případě pravidelného kontaktu s vodou, ale nejsou prakticky vůbec vzdušné. Kožený pásek je elegantní, hodinky s ním dobře drží na ruce, ale vydrží nejméně a kontakt s vodou je nevhodný. Tah nabízí dobrou odolnost, slušnou vzdušnost, ale hodinky s ním na ruce mohou „cestovat“.

Tissot T-Touch nabízí specialitku, která vychází z jejich názvu – v češtině T-dotek. Jako jediné hodinky na trhu nabízejí dotykové hodinkové sklíčko, kterým ovládáte většinu funkcí. Toto ovládání je velmi praktické, neboť nevyžaduje nutnost soustředit na postranní tlačítka, která není vždy snadné stisknout vícekrát a ovládat s nimi speciální funkce. Stačí jediný dotyk do vyznačené oblasti a funkce je aktivována. Nechybí samozřejmě popisy na displeji, aby se uživatel neztratil. O aktivaci mimo jiné informují i ručičky hodinek, které se přenastaví tak, aby ukázaly, která funkce byla aktivována. Dále se chovají podle zvolené funkce.
A co můžeme u T-Touch očekávat? Funkce korespondují jak s běžným životem, tak se situacemi, kdy jste na cestách nebo v extrémních podmínkách. Nechybí tak funkce teploměru, budíku, kompasu, chronografu, výškoměru či tlakoměru. Podrobné informace jsou zobrazeny na digitálním displeji. V případě kompasu slouží ručky hodinek jako střelka. Bezesporu je tak z čeho vybírat a pokud jste na cestách či v přírodě, funkce jistě přijdou vhod.

Technické parametry

Velikost: pánské (gents)
Materiál: nerezová ocel/titan
Odolnost proti vodě: 30 metrů
Sklíčko: safírové + dotykové
Ciferník: podle modelu; Rhodium, Carbon atd
Tah/Řemínek: ocel/titan, kůže, pryž
Kalibr: E40.305 QUARTZ
Funkce: teploměr, budík, kompas (ručky hodinek slouží jako střelka), chronograf, výškoměr, tlakoměr
Cena: od 18 tis Kč vč DPH
Poskytl: Hibernia
Záruka: 2 roky

Související články
Komentáře