Tokyoflash Kisai Keisan

LifeStyle |

I když je nabídka hodinek na současném trhu velmi bohatá, drtivá většina modelů „trpí“ řadou konvencí. Čas je zobrazen buď analogově v podobě ruček, nebo číslicemi na displeji. Nebylo by však vynalézavých Japonců, aby nepřišly s něčím novým.

Tokyoflash Kisai KeisanNabídka společnosti Tokyoflash  zahrnuje hodinky nejrůznějšího provedení. Spojuje je však společné znamení v podobě naprosto netradičního zobrazení času oproti zaběhnutým standardům. Nabídka Tokyoflash tak míří zejména do rukou lifestylovým uživatelům, kteří se zajímají o módu nebo jen chtějí netradiční hodinky.

Aktuálně představenou novinkou je model Kisai Keisan, který se nese plně v duchu tradic výrobce.  Základem je pouzdro hodinek z kvalitního hliníku, které hodinkám zajišťuje slušnou odolnost, ale také stylový vzhled a oproti oceli podstatně menší celkovou váhu (80 g). Hliníkové provedení umožnilo dosáhnout voděodolné konstrukci (3 ATM), takže déšť či mytí rukou není problém. Na koupání atp. ale radši zapomeňte. Hodinky resp. tah (také z hliníku) disponuje překlápávací sponou, takže nehrozí náhodné spadnutí hodinek z ruky a v této cenové kategorii je to příjemné osvěžení. Potěší i možnost volit ze dvou různých barevných provedení hodinek a tahu.

Kolik vlastně je?

Samozřejmě, nalijme si čistého vína - hlavním benefitem a zajímavostí hodinek je netradiční zobrazení času, na které hodinky sázejí. A to skutečně nemá konkurenci. Základem je je speciální quartzový strojek či lépe IC čip, který se stará o přesný chod.  Čas je zobrazen na čtyřech oddělených displejích, kde je čas vždy zobrazen odděleně. Nyní konečně dostává smysl výrobcem citovaný podtitulek k hodinkám = Cool & Calculated. Abyste zjistili aktuální čas, budete si muset trochu započítat. Hodinky vždy v daném sloupci ukáží potřebné číslice a případně i symboly sčítaní, je-li potřeba je v jednom sloupci čísla sečíst. Čtyři bloky udávají pak čas v klasickém formátu XX:XX. Díky přítomnosti sčítacích symbolů je odečítání času relativně snadné. Ze začátku ale samozřejmě trochu cviku vyžaduje. Uživatel má na výběr ze čtyř barevných mutací zobrazení času. V případě černé varianty hodinek je k dispozici červené a zelené „podsvícení". V případě stříbrné varianty hodinek pak může uživatel volit mezi oranžovými a žlutými LED. Ty navíc pochází z produkce japonské firmy a jedná se o nízkoenergetické LED, takže dopad na životnost akumulátoru je minimální. Displej slouží také k zobrazení data.

Tokyflash Kisai Keisan

Pokud hledáte netradiční hodinky, Tokyflash Kisai Keisan jsou určitě zajímavou volbou. Hodinky je sice nutné objednat z Japonska, nicméně jejich doručení po zaplacení trvá max. 5 dnů, takže často předčí i české internetové obchodníky. Jediné co lze hodinkám vytknout je menší vodotěsnost, díky čemu se nehodí do prostředí, kde by byl pravidelný kontakt v vodou.

 

Tokyoflash Kisai Keisan
Barva ciferníku: dle varianty
Strojek: Quartz
Typ strojku: vlastní IC chip společnosti Tokyoflash
Průměr: 45 mm
Pouzdro: hliník
Tah/Řemínek: hliník
Sklíčko: pryskyřičné sklíčko, zvětšující vlastnosti
Vodotěsnost: 3 ATM
Záruka: 36měsíců
Cena: cca 240USD (192 eur)

www.tokyoflash.com

Související články
Komentáře