Verbatim OLED světla

LifeStyle |

Verbatim představí OLED světla s měnitelným odstínem na výstavě Fuori Salone v italském Miláně.

Verbatim OLED světlaVerbatim představí první organické LED (OLED) světelné panely, u kterých lze měnit barvu světla, a to na výstavě Fuori Salone, která se koná v italském Miláně ve dnech 12-17. dubna 2011. Expozici Verbatimu bude možné navštívit v Design Library srl, Via Savona 11, 20144 Milán. Expozice OLED produktů Verbatim bude vytvořena světelným designérem Satoshim Uchiharou, který je autorem návrhu instalací World Heritage Site, například Kinkakuji v japonském Kjótu. Na expozici bude možné zhlédnout také jedny z největších OLED panelů na světě (s rozměrem přibližně 14 x 14 cm).

Řada OLED produktů Verbatim nazvaná VELVE zahrnuje tlumená a barevná světla s luxusním vzhledem. Tato světla umožňují světelným designérům vyjádřit svou kreativitu v různorodých fyzických formách, včetně světelných zdí. Díky možnosti ladit barvu a intenzitu osvětlení lze měnit emocionální dopad světelného schématu tak, aby lépe odrážel požadovanou atmosféru prostředí. Zatímco například v ranních hodinách bývá vyžadováno jasné bílé světlo, k večeru uživatel ocení spíše relaxační osvětlení s tlumenými barvami.

Tato OLED světla jsou založená na materiálech vyvinutých skupinou Mitsubishi Chemical Group, do které Verbatim patří. Více podrobností o použitých materiálech a výrobní technologii bude oznámeno na výstavě.

Během akce Verbatim ve spolupráci s Římskou designérskou školou ISIA oznámí výsledky probíhající designérské soutěže zvané „Šestý smysl“. Soutěž byla zahájena v září 2010 s cílem motivovat italské studenty přemýšlet o světle novým způsobem a pomoci jim pochopit emocionální a technické možnosti, které technologie OLED přináší do světa interiérového designu. Vítězný design bude součástí expozice Verbatimu na výstavě Fuori Salone a vítěz bude oceněn během slavnostní večeře v Design Library dne 13. dubna.

Verbatim se rovněž zúčastní tiskové konference, která celé show předchází, a to 11. dubna od 18:30 v Design Library.

Verbatim OLED
Komentáře