Asus uvádí na trh stylové ultrabooky Zenbook UX303

Main |

I nová řada produktů Asus Zenbook dodržuje společný prvek - celohliníkové štíhlé tělo, tentokrát s víkem v kouřově hnědé barvě. Modely UX303 budou v prodeji s dotykovými i nedotykovými displeji o velikosti 13,3 palců. Nejvybavenější model nabídne obraz v rozlišení QHD+.

Asus uvádí na trh stylové ultrabooky Zenbook UX303Společnost Asus uvedla uvedl na český trh stylový ultrabook Zenbook UX303. Novinka s typicky celohliníkovým štíhlým tělem je v nabídce v šesti různých provedeních, s dotykovými i nedotykovými displeji o velikosti 13,3 palců. Výkon ultrabooku, jehož váha nepřesahuje půldruhého kila, zajišťují procesory Intel Core čtvrté generace ve spolupráci s integrovanou nebo samostatnou grafickou kartou. Počítač nezaostává ani v audiu a je vybaven technologiemi SonicMaster a Bang&Olufsen ICEpower, které vylepšují reprodukovaný zvuk. Koncová cena nejlevnějšího modelu UX303LA-R5081H začíná na 17 tisících s DPH.

 

Všechny modely UX303 mají displej s úhlopříčkou 13,3 palců, nejlépe vybavený dotykový model nabízí QHD+ rozlišení 3200 x 1800 bodů, ale v nabídce jsou modely s rozlišením 1920 x 1080 či 1600 x 900 bodů. Větší počet pixelů znamená také více prostoru pro práci – lze otevřít několik oken současně a zobrazit více tabulek nebo obrázků. Technologie IPS zase zaručuje bohaté barvy a široké pozorovací úhly. Dotykové modely umožňují počítač ovládat pomocí multidotykové technologie displeje, podobně jako u tabletů či smartphonů. 

 

Nové Zenbooky pohánějí procesory Intel Core čtvrté generace, které se starají o plynulé přehrávání videa nebo extrémně rychlé spouštění aplikací. Další zvýšení výkonu přináší rychlé SSD úložiště, které disponuje kapacitou až 256 GB. Modely s nedotykovými displeji jsou vybaveny integrovanými grafickými kartami Intel HD Graphics 4400, v případě dotykových jde o grafickou kartu NVIDIA GeForce GT 840M, která přináší výkon na úrovni stolního počítače. Videa ve vysokém rozlišení nebo nejnovější hry si tak lze vychutnat s perfektním obrazem a plynulým vykreslování detailů. Použité energeticky úsporné komponenty přispívají k dlouhé výdrži baterie, která dosahuje až 7 hodin na jedno nabití.

 

V oblasti konektivity nabízejí ultrabooky Zenbook UX303 nejnovější standard Wi-Fi 802.11ac (umožňující vysokorychlostní bezdrátový přenos dat), či rychlý přenos dat přes rozhraní USB 3.0 a Bluetooth 4.0. Porty Mini DisplayPort a HDMI umožňují velmi snadno připojit k počítači monitor nebo televizi. Rozhraní USB 3.0 také poskytuje vyšší nabíjecí proud při nabíjení mobilních zařízení, které dokáže nabíjet i v případě, kdy je počítač vypnutý.

 

Ceny nových Zenbooků se pohybují v závislosti na výbavě od 17 do 30 tisíc korun včetně daně.

 

 Úvodní foto: Asus
Související články
Komentáře