Acer odhaluje tablet Iconia A3 a smartphone Liquid S2

Mobily |

Acer odhalil nový tablet Iconia A3 a smartphone Liquid S2, které budou k vidění tento týden na veletrhu IFA v Berlíně.

Acer odhaluje tablet Iconia A3 a smartphone Liquid S2Acer předběhl konkurenci (tedy kromě LG, pokud jde o ten tablet) a své horké produkty ohlásil již před berlínskou akcí, která je jednou z největších a nejvýznamnějších svého druhu na světě (což má ale jeden pro výrobce poměrně negativní následek, že se tam jejich skvělé výrobky poněkud ztrácí v záplavě výrobků ostatních).

Acer Iconia A3 tablet

První na řadě je Iconia A3, 10palcový tablet s Androidem a displejem s rozlišením 1 280 x 800), který se na trhu postaví zařízením typu Google Nexus 10. Podle Aceru je jeho nový produkt skvělý pro zábavu, multimédia, hry či web. Takže uvidíme.

A3 je poháněn 1,2GHz procesorem Cortex A7 a dokáže na jedno nabití zvládnout až 9 hodin přehrávání videa. Acer zdůrazňuje zvuk, který je vybaven technologií Dolby Digital Plus, přičemž reproduktory jsou rozmístěny ergonomicky.

K dalším funkcím patří 16 nebo 32 GB interní paměti, slot na microSD kartu, 5megapixelový zadní fotoaparát a nestandardně i micro HDMI port.

Iconia A3 ve verzi pouze pro Wi-Fi bude k dispozici začátkem října (o představení na českém trhu toho moc nevíme), pro představu můžeme uvést, že cena v eurech byla stanovena na 249 eur. 3G model pak bude k dispozici v listopadu za 299 eur.

Acer Liquid S2

Acer taktéž odhalí nový 6palcový Full HD phablet zvaný Liquid S2, který je podle jeho slov prvním smartphonem schopným natáčet 4K Ultra HD video díky svému 13megapixelovému zadnímu fotoaparátu a procesoru Qualcomm Snapdragon 800 taktovanému na 2,2 GHz.

Liquid S2 bude zahrnovat také podporu 4G LTE a nejnovějšího Wi-Fi standardu 802.11ac. Stejně jako Iconia A3, i tento smartphone bude vybaven technologií Dolby Digital Plus a podle Aceru můžou uživatelé přidávat až 128 GB externí paměti (vedle 16GB paměti interní).

Liquid S2 bude k dispozici koncem října, cena ještě nebyla oznámena.

Zdroj: IDG News Service

 Úvodní foto: pcadvisor.co.ukKomentáře