Finská Jolla odhalila svůj první smartphone s operačním systémem Sailfish

Mobily |

Jolla v pondělí odhalila svůj první smartphone, který má běžet na operačním systému Sailfish, jenž je inspirovaný systémem Meego.

Finská Jolla odhalila svůj první smartphone s operačním systémem SailfishFinská společnost zaměřující se na vývoj a (brzy i) výrobu mobilních zařízení (a je složena z bývalých zaměstnanců Nokie) doufá, že její vlastní chytrý telefon bude silným konkurentem současných lídrů na trhu smartphonů střední a vyšší třídy.

Telefon, který na předním panelu nemá žádné fyzické tlačítko, bude dodáván s 4,5palcovým displejem Estrada, dvoujádrovým procesorem neznámého původu a taktovací frekvence, 16 GB interní flashové paměti, slotem na microSD karty a 8megapixelovým zadním fotoaparátem. K dispozici bude také přední kamerka a podpora technologie 4G LTE.

Telefon obsahuje barevnou odnímatelnou zadní schránku, které Jolla říká The Other Half („druhá polovička“). Je zajímavé, že se při instalaci zadního panelu odlišné barvy změní i barevné schéma operačního systému. Panely budou nejdříve dostupné v tmavě modrozelené, červené a světle zelené.

Jolla device (zařízení Jolla) je aktuálně k dispozici v předobjednávce. Kdo nyní využije nabídky Jolly, dostane k telefonu za 399 eur poukaz v hodnotě 100 eur, který bude odečten od ceny telefonu při jeho dodání.

Očekává se, že se telefon dostane do prodeje ještě letos, a to ve čtvrtém čtvrtletí. Údajně se začne prodávat nejdříve v Evropě.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Techspot.comKomentáře