Huawei přichází na trh tenkým smartphonem Ascend P6

Mobily |

Společnost Huawei představuje na českém trhu novinku – chytrý telefon Ascend P6, který se kromě neuvěřitelně tenkého provedení může pyšnit také titulem „Evropský spotřebitelský smartphone 2013–2014“ asociace EISA.

Huawei přichází na trh tenkým smartphonem Ascend P6Novinka, představená poměrně netradičně ve Španělském sále Pražského hradu, je vybavena čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,5 GHz, doplněným 4,7palcovým HD In-Cell LCD displejem s technologií MagicTouch pro ovládání přístroje v rukavicích. K dalším specifikacím patří operační systém Android 4.2.2, baterie s kapacitou 2 000 mAh či poměrně kvalitní fotoaparáty (ano, oba dva).

Huawei Ascend P6

Zadní fotoaparát přístroje má rozlišení 8 megapixelů na BSI senzoru, dále clonové číslo f2.0 či funkci makro focení už od 4 centimetrů. Snímač dokáže nahrávat video ve Full HD 1080p rozlišení. Zajímavostí je, že se fotoaparát ovládá pomocí vlastního softwaru výrobce zvaného IMAGESmart, který zvládá i postprodukci. Hodit se bude i přední fotoaparát o netradičně vysokém rozlišení 5 megapixelů, který disponuje funkcí pro automatickou retuš obličeje.

Nový telefon bude na českém trhu k dispozici za doporučenou maloobchodní cenu 9 990,- Kč, a to od 2. září.

Zdroj: TZ HuaweiÚvodní foto: HuaweiKomentáře