Každý desátý prodaný telefon v Evropě je Windows Phone

Mobily |

Windows Phone si klestí cestu srdci (a peněženkami) uživatelů. Podle nejnovějších zpráv je totiž tato platforma nainstalována na téměřkaždém desátem telefonu, který se na pěti největších evropských trzích prodal v průběhu léta.

Každý desátý prodaný telefon v Evropě je Windows PhoneMezi červnem a srpnem tvořil systém Windows Phone 9,2 procenta prodejů ve Velké Británii, Německu, Francii, Itálii a Španělsku, přičemž nejpopulárnější je z tohoto výběru ve Francii (12 procent) a Velké Británii (10,8 procenta). Vyplývá to z výsledků analytické společnosti Kantar Worldpanel ComTech.

Jedná se o dosud nejvyšší prodejní čísla, která Microsoft přibližují na rozdíl jednoho procentního bodu iPhonu od Apple na největším trhu ze všech, v Německu.

Stále se nejvíce prodával Android (konkrétně se 70,1 procenty trhu), přestože vzhledem ke svým rivalům klesal.

Nejnovější vlna růstu Windows Phone je podle analytiků řízena rozšířením portfolia Nokie na nízkou a střední úroveň trhu s modely Lumia 520 a 620. Tyto telefony cílí na skupiny obyvatel mezi 16 – 24 a 35 – 49 lety, které hledají vyvážení poměru ceny a výkonu.

Vypadá to, že by se Windows Phone mohl do budoucna stát druhým nejprodávanějším systémem v Evropě, neboť prodeje iPhonů zde stabilně klesají (meziročně z 16,1 na 14,1 procenta). Zákazníci v Evropě mají evidentně jiný vkus než zákazníci v USA, neboť zde prodeje Applu tvoří 39,3 procenta trhu.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: IDG News ServiceKomentáře