Nokia Lumia 1020 unikla ještě před svým oficiálním představením

Mobily |

Další telefon od Nokie, model Lumia 1020, opět unikl ještě před svým oficiálním představením, které se tentokrát mělo konat příští týden v News Yorku.

Nokia Lumia 1020 unikla ještě před svým oficiálním představenímObrázek, který (jak je již ostatně zvykem) unikl na twitterovém účtu @evleaks, ukazuje Lumii 1020 ve verzi pro amerického operátora AT&T s operačním systémem Windows Phone 8.

Lumia 1020 bude vybavena 41megapixelovým zadním fotoaparátem PureView s objektivem Carl Zeiss, podobným, který má Nokia 808 PureView. To může být zřejmé již z webu samotné Nokie, na němž je příspěvek na blogu týkající se představovací akce dostupný pod názvem „41 milionů důvodů“.

Nokia Lumia 1020

Bohužel to vypadá, že smartphone vypadá téměř identicky jako předchozí modely Lumia 920 či Lumia 925. Zařízení vypadá jinak jen na svém zadním panelu, který je vybaven právě velkým fotoaparátem.

Kromě velkého rozlišení se očekává, že by fotoaparát mohl nabízet 11násobný digitální zoom, technologii proti otřesu a manuální zaostřování.

K dalším odhadovaným specifikacím patří OLED displej s rozlišením 1 280 x 768, 32 GB interní paměti, žádný slot na microSD karty a polykarbonátové tělo.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: evleaks, pcadvisor.co.ukKomentáře