Revoluční telefon má mít vyměnitelné všechny díly

Mobily |

Nový koncept designéra Davea Hakkense si klade za cíl menší plýtvání elektroodpadem. Zatím to vypadá, že by se mu to mohlo povést.

Revoluční telefon má mít vyměnitelné všechny dílyHakkens vyšel z premisy, že dnešní elektronická zařízení se vyhazují jen proto, že mají poškozen pouhý jeden díl. Většina součástek, co leží na skladkách nebo je v lepším případě odhozena do třídícího kontejneru na elektroodpad, je tak plně funkčních. To je ale ohromné plýtvání.

Proto vymyslel Phonebloks, koncept chytrého telefonu, který je složen z jednotlivých bloků. Nejenže u něj lze v případě potřeby vyměnit jednotlivé díly – modulární řešení navíc umožňuje individuální upgrade třeba jen fotoaparátu nebo paměti RAM bez nutnosti koupě nového přístroje.

Phonebloks

Designér samozřejmě neměl peníze na další vývoj, a tak zkusil štěstí na crowdsourcingovém webu Thunderclap. Z původního cíle 500 podporovatelů na počátku září se rázem stalo 10 tisíc. Nyní (k 9. říjnu) již telefon podporuje téměř 900 tisíc lidí, kterým se evidentně nelíbí současný koncept konzumního plýtvání. Jestliže byste také rádi podpořili tento projekt, stačí se podívat na http://www.phonebloks.com/ a zde kliknout na odkaz Join the Thunderclap.

Zdroj: Phonebloks.comÚvodní foto: Phonebloks.com
Související články
Komentáře