Samsung Galaxy Note 3 má mít ohebný OLED displej

Mobily |

Očekávaný „phablet“ od Samsungu, Galaxy Note 3, bude možná disponovat flexibilní OLED obrazovkou.

Samsung Galaxy Note 3 má mít ohebný OLED displejVeřejnost očekává představení Galaxy Note 3 ještě v průběhu tohoto roku, pravděpodobně (jako jeho loňský předchůdce) na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně, což je ještě daleko, přesto však již na veřejnost unikly některé detaily. Dle informací na webu Asociace OLED by telefon/tablet mohl zahrnovat plastový flexibilní OLED displej.

Na webu se píše: „Samsung Electronics Company (SEC) vystaví nový Galaxy Note 3, obsahující nezničitelný OLED displej na IFA 2013 v září a plánuje spustit prodej tohoto produktu ve čtvrtém čtvrtletí 2013.“

Jestli je tato informace správná, mohl by být Galaxy Note 3 prvním smartphonem na trhu s ohebným displejem. Již dlouho je známo, že Samsung na této technologii pracuje. Na CES v Las Vegas se pochlubil svým displej Yuom.

Konkurence ovšem přirozeně nechce zůstat pozadu. Místní konkurent Samsungu LG oznámil, že plánuje vydat smartphone s ohebnou obrazovkou, a to do konce letošního roku.

„SDC využije plastický substrát s aktivní maticí LTPS a RGB vzorkovaný OLED,“ dodává asociace.

Displej Galaxy Note 3 bude nejen ohebný, ale také nezničitelný. Zatím není známa jeho velikost ani rozlišení, nicméně dřívější zvěsti naznačují, že by se mohlo jednat o 5,9 nebo 6,3 palce; asociace neočekává, že by obrazovka dosáhla Full HD rozlišení, takže se nejspíše bude jednat o 720p.

Protože je displej plastový a ne skleněný, může být tenčí a lehčí než displeje, které jsou dosud v telefonech používány. To by mohlo znamenat tenčí design či více místa pro větší baterii.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: pcadvisor.co.ukKomentáře