Sony Ericsson Xperia X2 s WM6.5 a OLED

Mobily |

Podle nových fotografií bude Xperia X2 zřejmě prvním mobilním telefonem se systémem Windows Mobile 6.5, navíc bude mít pohodlnější klávesnici, výkonnější procesor a velký OLED displej.

Sony Ericsson Xperia X2 s WM6.5 a OLEDVčera „unikly“ fotografie a video smartphonu Samsung Omnia 2 a možná i jako odpověď na to se dneska objevily fotografie a podrobnější specifikace mobilu Sony Ericsson Xperia X2. Rozdíl je v tom, že zatímco druhá verze Omnie byla všeobecně očekávána, informace o X2 jsou relativně překvapivé, alespoň pro širší veřejnost.

Fotografie uveřejněné na stránkách jjlifeblog.wordpress.com a fanklub.se ukazují dvě barevné verze X2, stříbrnou a černou, v těle konzervativního čtvercového designu. Počet tlačítek je na první pohled menší, nicméně je dost možné, že dvě tlačítka pod displejem budou ve formě dotykových plošek. 

Stejně jako X1 má i X2 plnohodnotnou vysouvatelnou QWERTY klávesnici, tentokrát však Sony Ericsson zmenšil celkový počet tlačítek, zvětšil jejich velikost a přidal tolik potřebné směrové klávesy. To by mělo psaní na klávesnici zpříjemnit a zrychlit. 

Na jedné z fotografií jsou i informace o systému ukazující na použití zřejmě předprodukční verze operačního systému Windows Mobile 6.5. Jelikož verze 6.5 by se měl objevit až ve čtvrtém čtvrtletí, je z toho možné usuzovat, že na X2 si také počkáme až do období před Vánoci. Leda by společnost Sony Ericsson věděla o vývoji WM6.5 něco více, než je všeobecně známo. Výkonově posílen by měl také být procesor, jeho konečná verze však zatím není určena.

X2 dále dokazuje, že LCD displeje jsou už u lepších mobilů věcí minulosti, slovo mají OLED, v případě X2 bude mít dotykový displej úhlopříčku 3,5“. Dále nabídce vysokorychlostní přenosy HSDPA, 8,1megapixelový fotoaparát (snad bude dosahovat kvality obvyklé u telefonů S-E Cyber-Shot), Wi-Fi a asistované GPS (aGPS).

Xperia X1 je poměrně úspěšný smartphone, takže doufejme, že i jeho následovník se osvědčí.

Sony Ericsson Xperia X2

Sony Ericsson Xperia X2

Sony Ericsson Xperia X2

Sony Ericsson Xperia X2
Komentáře