Accent A455: Levný, bytelný smartphone pro selfíčkáře

Mobily |

Nová značka telefonů na českém trhu – Accent – míří se svými přístroji do cenově nejnižší kategorie smartphonů. Model A455 nabízí za „pár korun“ překvapivě slušnou výbavu.

Accent A455: Levný, bytelný smartphone pro selfíčkáře 

Accent je v Česku znám především jako modelové označení korejských automobilů Hyundai, pohybujících se na pomezí nižší střední třídy a levných vozů. Značka smartphonů Accent sice nepochází z Koreje, ale Maroka - kde působí již od roku 1998 - ale v kategorii telefonů cílí na obdobný tržní segment: přístroje s atraktivním poměrem cena/výkon.

 

Dvousimkový model A455, který právě dorazil na český trh, je typickým představitelem této kategorie. Za 2390 korun, respektive za 2490 ve variantě s barevnými výměnnými kryty, nabízí slušný hardwarový výkon, vysokokapacitní baterii, bytelnou konstrukci a dvě hardwarová tlačítka, přičemž zajímavé je především to na zadní straně přístroje – funguje totiž jako spoušť při focení selfie snímků.

 

 

 

Accent A455 disponuje, jak naznačuje samotné označení telefonu, IPS displejem s úhlopříčkou 4,5 palce, tedy asi 11,5 centimetru. Jemností a rozlišením se vcelku logicky nemůže rovnat displejům násobně dražších smartphonů, nicméně uživatelům, jež nepotřebují na mobilu sledovat filmy, seriály ve Full HD, či hrát graficky náročné hry, by měl vystačit.

 

Uvnitř přístroje tepe dostatečně výkonný čtyřjádrový procesor s frekvencí 1.3 GHz, operační paměť je papírově nejslabším článkem tohoto Accentu. 512 MB je na dnešní dobu podprůměrný výkon, nicméně výkon - podávaný během redakčního - tedy na běžné aplikace, vyřízení e-mailů, či surfování na internetu, tvářil jako dostačující. Čtyřgigabajtové úložiště lze pomocí paměťových microSD karet rozšířit až na 32 GB.

 

Designově není tento levný marocký smarphone žádný výjimečný kousek, nicméně jednoznačným kladem je jeho konstrukce. Bytelné šasi s pogumovaným zadním krytem působí vizuálně robustně a i ve skutečnosti tomu tak je. Na telefonu vše lícuje, nikde nic nevrže, neprohýbá se a zdá se, že pevný a bytelný přístroj by mohl vydržet i tvrdší chlapské zacházení.

 

Na svou velikost působí Accent A455 i poměrně těžkým dojmem, více než 160 gramů je nad průměr v dané kategorii. Důvodem je vysokokapacitní baterie, čítající 3000 mAh, která se stará o opravdu dlouhý provoz bez nutnosti dobíjení. Distribuční firma Phone Level v propagačních materiálech avizuje, že na jedno nabití lze vyfotit 7777 selfie fotografií. Čímž se dostáváme k tématu focení.

 

 

 

Kvalita obou zabudovaných fotoaparátů je odpovídající dané kategorii: hlavní kamera pořizuje při dostatečném osvětlení věrohodně ostré snímky, plně odpovídající pětimegapixelovému rozlišení, se zhoršující se intenzitou světla však klesá i kvalita snímků. Zajímavostí je pak propojení fotoaparátu na čelní straně Accentu s hardwarovým tlačítkem na „zádech“ smartphonu. Takzvané selfie tlačítko funguje jak pro probuzení telefonu ze spánku a následně pro pořízení fotografií. Rozlišení 2 MPix je pro „selfíčka“ s dostatečným osvětlením plně dostačující, v potemnělém interiéru je nutné počítat s mírně horšími výsledky.

 

Plusem Accentu A455 pak jsou výměnné barevné kryty, které "sednou" každému uživateli přístroje, a možnost využívat dvě SIM karty. Zajímavou výhodou této nové značky je vlastní servis v České republice, konkrétně v Liberci. Pokud vám telefon upadne a rozbije se displej, oprava se díky tomu zkrátí na minimum. Sama firma odhaduje dobu opravy na několik pracovních dnů, s tím, že poruchovost (v rámci záruky) se zatím drží na výborné úrovni.

 

Suma sumárum: Accent A455 je telefon, který splňuje nároky na levný a funkčně naprosto dostačující smartphone. Pokud například rodiče uvažují o prvním chytrém telefonu pro své ratolesti, je Accent ideálním „vstupním“ modelem. Za necelé dva a půl tisíce korun získají majitelé bytelný telefon s výměnnými kryty a nadstandardní servisní péčí. Úvodní foto: Accent/ParliamoKomentáře