Asus představil zařízení PadFone 2

Mobily |

Ani smartphone, ani tablet, a přesto obojí dohromady. Tak by se dala charakterizovat také druhá generace zařízení PadFone od společnosti ASUS.

Asus představil zařízení PadFone 2Zařízení běží na operačním systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich s možností aktualizace na verzi 4.1 Jelly Bean. Pohání jej čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4, jenž je taktovaný na frekvenci 1,5 GHz.

ASUS PadFone 2Bezproblémovému výkonu ASUSu PadFone 2 přidává i operační paměť 2 GB RAM, dlouhou výdrž zajišťuje integrovaná baterie o kapacitě 2 140 mAh. (Dle výrobce až 16 hodin hovoru v síti LTE a 13 hodin surfování na internetu.)

Smartphone s displejem o velikosti 4,7 palce lze vložit do speciální dokovací stanice PadFone 2 Station, kdy se z něj rázem stane tablet s velikostí displeje 10,1 palce. Stanice s tabletem má kapacitu baterie 5 000 mAh a může se využít také k nabití telefonu.

Menší s displejů využívá technologie Super IPS+ s jasem 550 nitů, jeho rozlišení je potom 1 280 x 720 pixelů a chrání jej sklo Corning Fit Glass s HCLR vrstvou odolnou proti poškrábání. Stejnou ochranu používá i 10palcový displej dokovací stanice, který má rozlišení 1 280 x 800 pixelů a využívá technologie IPS. Jedná se o kapacitní multidotykový displej.

Novinka se ve vybraných zemích začne prodávat v polovině prosince letošního roku, dostupnost pro český trh bude oznámena později.

ASUS PadFone 2Úvodní foto: ASUSKomentáře