Facebook pro každý telefon

Mobily |

Již brzo nebude Facebook v mobilním telefonu vyhrazen jen pro smartphony, užít si ho bude možné ve všech mobilech s Javou.

Facebook pro každý telefonFacebook se rozhodl, že být přístupný skoro z každého počítače a chytrého telefonu je poněkud málo a že i uživatelé „hloupých“ telefonů mají právo ze svého mobilu hlásit světu, co zrovna dělají, popřípadě „lajkovat“ příspěvky jiných lidí.

Aplikace vyvinutá v rámci akce „Facebook for Every Phone“ by měla fungovat na každém telefonu, který podporuje Java aplikace a díky svému přizpůsobení mobilnímu prostředí byl měla být méně náročná na datový přenos, než kdyby se uživatelé k FB připojili prostřednictvím standardního mobilního prohlížeče.

Podle Facebooku bude novinka fungovat na více než 2500 modelech mobilů a jejich verzích. Aplikace, stejně jako její protějšky u „chytrých“ telefonů, zprostředkuje přenos novinek, zprávy a fotografie, kromě jejich čtení umí ale i například nahrávat obrázky.

Aby Facebook program ještě víc zatraktivnil, vyjednal s operátory 90 dní zdarma, po které nebudou účtovány poplatky za datový přenos uskutečněný přes aplikaci. Podpora u nás není zatím jistá, ale je pravděpodobná.

Program je ke stažení na různých místech, hlavně však na d.facebook.com/install.
Komentáře